Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Чому Київ та Костянтинополь такі важливі в духовному житті Західної Європи? - Костянтин Сігов

0 1536 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Костянтин Сігов, керівник Центру європейських гуманітарних досліджень.

Він розповів про релігійний конгрес, який нещодавно відбувся у Франції, важливість теологічної освіти у сучасній Україні та наголосив на символічному значенні Томосу.

Книжкова серія "Постаті культури" - це оживлення напівзабутих та "забронзовілих" українських авторів, - Олексій Сінченко

0 768 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - літературознавець Олексій Сінченко, головний редактор книжкової серії "Постаті культури". Він розповів про деякі книги серії - "До брами світла" Романа Корогодського, "Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди" Леоніда Ушакова, "Під зіркою Лукаша" Богдана Жолдака, "Віктор Некрасов. Портрет життя" Юрія Віленського та про ідею серії.

Унікальний посібник "Сторінки єврейської історії України" розповість про єврейську історію на українських землях

0 1193 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Тетяна Бородіна, наукова співробітниця Центру юдаїки НаУКМА, аспірантка кафедри історії НаУКМА, співупорядниця посібника для учнів ліцеїв "Сторінки єврейської історії України". Це перший посібник, де історія євреїв на українських землях викладена хронологічно та за сучасними історіографічними стандартами.

Леонід Фінберг про різне і трохи про себе, - Дух і Літера

0 1394 0

В ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV соціолог, громадський діяч, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, член Виконавчої ради Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Леонід Фінберг представив свою біографічну книжку "Про різне і трохи про себе", де в формі інтерв'ю він розповідає про своє життя, в якому особисте і громадське переплетені нерозривно.

"Успенські читання" заповнюють лакуну міжконфесійного діалогу в Україні, - Костянтин Сігов

0 1094 1

Костянтин Сігов, керівник видавництва "Дух і Літера", директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповів про XVIII Успенські читання в Києві та необхідність міжконфесійного діалогу в Україні.

Вже більше 300 тисяч архівних українських документів стали доступними онлайн, - Кирило Вислобоков

0 1404 1

Гість програми "Дух і літера" на Ukrlife.TV - директор компанії “Архівні інформаційні системи” Кирило Вислобоков. В інтерв'ю мова пішла про роботу українських архівів та переведення багатьох документів в електронну форму, доступну всім бажаючим.

Томас Венцлова - это пример подлинной интеллектуальной элиты человечества, - Посол ОБСЕ в Украине

0 2491 1

Гость программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Вайдотас Верба, Посол ОБСЕ в Украине, Координатор проектов в Украине.

Костянтин Сігов про Валентина Сильвестрова на музичному фестивалі в Равенні

0 1526 0

Костянтин Сігов, керівник видавництва "Дух і Літера", директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповів про свою подорож до Равенни разом із Валентином Сильвестровим на фестиваль симфонічної музики та про спілкуванням із диригентом Ріккардо Муті, актором Джоном Малковичем та увагу до музики Сильвестрова в Італії.

Іза Хруслінська про книги розмов із Зісельсом, Грицаком і про українсько-польське порозуміння

0 1071 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Іза Хруслінська, польська журналістка, відома своїми статтями та книгами присвяченими Україні та українсько-польським стосункам; нагороджена Відзнакою Президента України в 2016 році.

Постать Венцлови вражає тим, як можна протиставляти відкритість закритому світу, - Оля Гнатюк

0 1572 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - професорка НаУКМА Оля Гнатюк. Вона розповіла про новинки на книжковому ринку України: переклади роботи "Передчуття і пророцтва Східної Європи" Леонідаса Донскіса та Томаса Венцлови і книги бесід Елен Гінсі з Томасом Венцловою "Магнітна північ".

Як Україні стати не тільки європейською країною, але й європейською державою? - Олексій Панич

0 1986 0

Олексій Панич, філософ, перекладач у спільному проекті видавництва "Дух і літера" та каналу Ukrlife.TV розповів про свій переклад книги Луука ван Мідделаара "Перехід до Європи: Як континент став союзом", в якій популярно викладається історія та принципи створення Європейського Союзу та різні рівні його самоуправління.

Як навчити дитину мислити, задаючи правильні запитання? - Катерина Перконос і книжки Оскара Бреніф'є

0 1538 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Катерина Перконос, головна редакторка видавництва "Маміно", яке спеціалізується на книжках для дітей та батьків.