Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Як зробити постать Василя Стуса сучасною для молодих українців? - Дмитро Стус

0 1744 0

Письменник та літературознавець Дмитро Стус в ефірі Ukrlife.TV розповів про книгу "Життя як творчість", присвячену Василю Стусу, а також про проект створення віртуального музею Василя Стуса.

Маріанна Копиця про книгу "Сад пісень Івана Карабиця" та про "Київ Музик Фест"

0 1835 1

У гостях програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - Маріанна Копиця (Карабець), музикознавець, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України. Мова в інтерв'ю пішла про книгу Любові Кияновської "Сад пісень Івана Карабиця" та про 28-й "Київ Музик Фест".

Как создатель комиссара Мегрэ вскрыл ложь советской системы? - Бернар Мершадье

0 3050 1

Философ из Парижа, славист Бернар Мершадье в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал о том, как писателю Жоржу Сименону удалось увидеть ужасную изнанку советской системы, а также почему этого не смогли сделать другие известные писатели.

Философ Адриано Делл`Аста о борьбе за реальность и искушениях тоталитаризма

0 2468 0

Гость UKRLIFE.TV и издательства "Дух и Литера" - Адриано Делл`Аста: философ, доцент Католического университета (Милан, Брешиа).

Олена Живкова про спокуси Ієроніма Босха та наукову експертизу витворів мистецтва

0 2941 0

Заступниця генерального директора Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з наукової роботи, мистецтвознавець Олена Живкова розповіла про виставку “Спокуси Ієроніма Босха”, проект Art & Science з циклу "Наука про мистецтво", дитячі проекти та творчі плани музею.

"Діалог у дії" - проект задля спілкування з довірою та без озлоблення і ненависті, - Лідія Лозова

0 2948 0

У гостях програми "Дух і літера" на UKRLIFE.TV - Лідія Лозова, координаторка проекту "Діалог у дії". "Діалог у дії" покликаний сприяти розвитку культури діалогу в місцевих громадах малих міст України. Загальноукраїнська проблема, до якої апелює проект,– брак умінь та навичок місцевих громад досягати згоди й порозуміння: практики ненасильницького спілкування, поширення культури діалогу тощо.

Як відстоювати правду в добу пропаганди? - Микола Рябчук

0 3486 0

В гостях програми "Дух і літера" на UKRLIFE.TV - Микола Рябчук, Президент Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу. Він запросив глядачів на перший в Україні Конгрес Міжнародного ПЕН-Клубу.

Как происходит сближение Франции и Украины в политике и культуре? - Франсуа Эве

0 2655 0

Франсуа Эве, философ, главный редактор культурного журнала Etudes ("Исследования") рассказал о реакции французского общества на избрание Эммануэля Макрона, а также отношении французов к украинцам и восприятии их европейской нацией.

Чим відрізняється навчання в Гарварді та Єлі від навчання в Україні? - Ярослава Стріха

0 3137 0

Доктор філософії, перекладачка та письменниця Ярослава Стріха в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповіла про свій досвід навчання в аспірантурі найкращих університетів на Заході, а також презентувала переклад книги "Євреї і слова".

Музей Майдану: яким він має бути? - Анастасія Гайдукевич

0 2245 0

Анастасія Гайдукевич з Інституту національної пам'яті розповіла про проект музею та меморіалу Євромайдану в Києві та поділилася історіями трьох європейських музеїв, чиї проектів надихають сучасних проектувальників.

Вахтанг Кіпіані про Музей-архів преси в Україні: "Преса не живе один день - навіть через 100 років вона нестиме нове знання"

0 1519 0

Гостем студії є Вахтанг Кіпіані: український журналіст, редактор "Історичної правди" та засновник Музею-архіву преси. Він розповів про те, як веде багаторічну роботу зі збору та систематизації українських видань, які в музеї існують історичні зразки української преси (близько 30 тисяч найменувань!), про унікальні видання української діаспори, які зосереджені у музеї.

100 років Данилу Лідеру: космічна філософія українського театру, - Анна Шерман та журнал "Антиквар"

0 1587 0

Головний редактор журналу "Антиквар" Анна Шерман про спеціальний випуск журналу, присвячений 100-річному ювілею Данила Даниловича Лідера.

Бабин Яр: як громадськість бореться за збереження пам'яті про трагедію, - історик Віталій Нахманович

0 1931 0

Історик, провідний науковий співробітник Музею Історії Києва та вчений секретар ГО "Бабин Яр" Віталій Нахманович розповів про те, як трагедія Бабиного Яру демонструє проблеми не лише минулих часів, а й сьогодення, а також представив каталог виставок до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру: "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії".

Завдяки Майдану стала можливою українська публічна теологія, - архімандрит Кирило Говорун

0 1983 0

Гість студії UKRLIFE.TV apхімандрит Кирило Говорун представив свою нову книжку "Українська публічна теологія", в якій розкривається вплив Революції Гідності на розвиток публічної теології в Україні та роль Києво-Могилянської академії у цьому процесі.

Іконописець Іванка Димид про книгу "Спадок раю" та про зміну сезонів "духовного саду"

0 1615 0

Іконописець Іванка Димид розповіла про книжку Вігена Гурояна "Спадок раю" та про те, як пережити етап духовної "зими" і розпочати новий цикл творчості.