Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

100 років Данилу Лідеру: космічна філософія українського театру, - Анна Шерман та журнал "Антиквар"

0 1103 0

Головний редактор журналу "Антиквар" Анна Шерман про спеціальний випуск журналу, присвячений 100-річному ювілею Данила Даниловича Лідера.

Бабин Яр: як громадськість бореться за збереження пам'яті про трагедію, - історик Віталій Нахманович

0 1436 0

Історик, провідний науковий співробітник Музею Історії Києва та вчений секретар ГО "Бабин Яр" Віталій Нахманович розповів про те, як трагедія Бабиного Яру демонструє проблеми не лише минулих часів, а й сьогодення, а також представив каталог виставок до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру: "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії".

Завдяки Майдану стала можливою українська публічна теологія, - архімандрит Кирило Говорун

0 1403 0

Гість студії UKRLIFE.TV apхімандрит Кирило Говорун представив свою нову книжку "Українська публічна теологія", в якій розкривається вплив Революції Гідності на розвиток публічної теології в Україні та роль Києво-Могилянської академії у цьому процесі.

Іконописець Іванка Димид про книгу "Спадок раю" та про зміну сезонів "духовного саду"

0 1238 0

Іконописець Іванка Димид розповіла про книжку Вігена Гурояна "Спадок раю" та про те, як пережити етап духовної "зими" і розпочати новий цикл творчості.

Які можливості відкривають європейські проекти для українських літераторів та видавництв? - Юлія Федів

0 860 0

В рамках спільного проекту видавництва "Дух і літера" та Ukrlife.TV до студії завітала директор українського національного креативного бюро "Креативна Європа" Юлія Федів. В інтерв'ю мова пішла про європейські грантові проекти у сфері культури та книговидавництва.

Павел Гаврилюк о книге "Георгий Флоровский и религиозно-философский ренессанс", - Дух и Литера

0 1538 1

В рамках совместного проекта издательства "Дух и Литера" и канала Ukrlife.TV в гостях студии побывал профессор философии и богословия университета имени св. Фомы Аквинского в городе Сент-Пол штат Миннесота, США.

"Без озлоблення, без ненависті". Про щоденник Етті Гіллесум, яка загинула в концтаборі Аушвіц у 1943 році

0 1769 0

Перекладачка з нідерландської Наталія Карпенко розповіла UKRLIFE.TV про книжку "Без озлоблення, без ненависті. Щоденник Етті Гіллесум, 1941–1943", яка нещодавно вийшла у видавництві "Дух і Літера". У книзі - вражаюча історія єврейської жінки з Нідерландів, яка загинула у концтаборі Аушвіц у 1943 році.

Робота по створенню "Київської духовної академії в іменах" нагадувала детектив, - Марина Ткачук

0 5003 0

Марина Ткачук розповіла про двотомне енциклопедичне видання "Київська духовна академія в іменах: 1819—1924", у якому вона виступила як упорядник, науковий редактор і автор. Енциклопедію було створено з нагоди 400-річчя Київської Могилянської академії.

Круглий стіл "40 років після Гельсінкі", - про нові виклики свободі в цифровій епосі

0 1667 0

Арсеній Фінберг та Олексій Сігов розповіли про круглий стіл «40 років після Гельсінкі: нові виклики свободі – насильство, ненависть, облуда» від Інституту релігії та суспільства Ужгородського католицького університету, молодіжної ініціативи Principium та Центру юдаїки НаУКМА у Львові 6 квітня 2017 року.

Безвиз - акт доверия к народу Украины, - Борис Херсонский

0 2091 1

В рамках совместного проекта интернет-канала UKRLIFE.TV и издательства "Дух и Литера", в студии побывал украинский поэт, публицист и переводчик Борис Херсонский.

Дмитрий Строцев представляет книгу "Митрополит Антоний Сурожский", - Дух і Літера

0 1612 0

В рамках совместного проекта издательства "Дух і Літера" и интернет-канала Ukrlife.TV в гостях студии побывал белорусский поэт Дмитрий Строцев. В интервью речь пошла о книгах, которые издаёт Дмитрий Строцев, а также о жизни митрополита Антония Сурожского.

Катерина Диса про дослідження життя Києва у добу Модерна та еволюцію київських путівників

0 1393 0

В рамках спільного проекту UKRLIFE.TV та видавництва "Дух і Літера", до студії завітала Катерина Диса. Вона розповіла про конференцію, присвячену урбаністичним дослідженням Києва доби модерну та представила збірник конференції "Живучи в модерному місті: Київ кінця XIX - середини XX століть".

Книга «Життя святих» - це постмодерний посібник з історії, - Дарина Морозова

0 1569 1

В рамках спільного проекту видавництва "Дух і Літера" та інтернет-каналу "Ukrlife.TV" в гостях побувала редактор Дарина Морозова, яка представила серію книг "Життя святих".

Головна редакторка журналу "Кіно-Театр" Лариса Брюховецька рекомендує нові українські фільми та вистави

0 1683 0

Лариса Брюховецька про сучасне українське кіно та його розвиток, про нові фільми "Гіркі жнива", "Гніздо горлиці", "Століття Якова"; про спектаклі київської та взагалі української сцени, на які варто звернути увагу і про книжки "Острів сліз. Сценарій" та "На полі кінематографічному. Сценарії Івана Драча".

Яка література допомагає протистояти російским фейкам? - Руслан Ткачук

0 2169 0

В рамках спільного проекту видавництва "Дух і Літера" та каналу Ukrlife.TV до студії завітав військовий журналіст, полковник Руслан Ткаченко. В інтерв'ю мова пішла про те, яка література допомагає протидіяти російській пропаганді в інформаційній війні.