Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Мотивації порятунку євреїв під час Голокосту, - Анна Прохорова

0 2738 1

Виступ-монолог соціологині, заступниці директора Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Києво-Могилянської академії Анни Прохорової у рамках проєкту «Друга світова війна – 75 років потому: дослідження та роздуми українських інтелектуалів».

"Європейський словник філософії" - це хартія гідності української мови, - Костянтин Сігов

0 2684 0

Керівник Центру європейських гуманітарних досліджень Костянтин Сігов в програмі "Дух і літера" розповів про п'ятий том "Європейського словника філософії" та його значення для розвитку української філософської лексики.

Як ''Діти надії'' допомагають відкривати красу України та світу? - Анна Довбик

0 2525 1

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Анна Довбик із благодійного фонду "Діти надії", що допомагає дітям у складних життєвих обставинах, постраждалим внаслідок воєнного конфлікту на сході України

Діалог про Мандельштамів, поезія Зузанни Ґінчанки, переклади Белли Шаєр - у новому "Єгупці" №29

0 1980 2

У ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV вчений секретар альманаху "Єгупець" Анна Уманська розповіла про зміст нового, 29-го випуску часопису.

''Європейський словник філософій'' відіграє роль суперпершоджерела для вияснення понять, - Ростислав Семків

0 2014 1

Літературознавець Ростислав Семків у ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV розповів про значущість видання "Європейського словника філософій" українською мовою.

 

''Повість про Миколу Зерова'' - це жвава документальна проза про гумор, іронію та хуліганістисть, - Ростислав Семків

0 2102 1

Відомий літературознавець Ростислав Семків у ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV поділився своїми спогадами про історика літератури Володимира Панченка, а також розповів про його дослідження біографії та творчості Миколи Зерова.

 

Чому пам'ять про польську солідарність з Майданом особливо важлива зараз? - Дух і Літера

0 2816 1

Ірина Берлянд, керівник авторського колективу книги "Польська солідарність з Майданом", Олена Андрєєва, координатор, менеджер, керівник пошукових робіт для створення книги, в програмі "Дух і літера" на Ukrlife.TV розповіли про структуру книги, процес її створення та наголосили на її важливості для сучасних українсько-польских відносин.

Чи завжди дітям треба слухатися батьків? Катерина Перконос про книжки Оскара Беніф'є

0 2057 2

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Катерина Перконос, головна редакторка видавництва "Маміно", яке спеціалізується на книжках для дітей та батьків.

Как экология стала главным фактором международной политики? - Франсуа Эве

0 2845 1

Гость программы "Дух и Литера" на Ukrlife.TV Франсуа Эве, философ, главный редактор культурного журнала Etudes ("Исследования") рассказал о значении экологического движения в политике и обществе во Франции и Германии.

Чи можлива громадська думка в тоталітарному суспільстві? - історик Владислав Гриневич

0 2693 4

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - історик Владислав Гриневич. Він розповів про друге видання своєї книги "Червоний імперіалізм", суспільні настрої в СРСР, ставлення громадян до Другої світової війни, "доносах", радянській соціології.

Історію Бабиного Яру та пам'ять про нього треба розглядати в найширшому контексті, - Віталій Нахманович

0 2391 1

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - історик Віталій Нахманович. Він розповів про різні підходи до вивчення трагічної історії Бабиного Яру та Голокосту і проблеми їх меморіалізації.

''Європейський словник філософій'' - це низка маленьких революцій у власному світогляді, - Олег Хома

0 4245 3

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - доктор філософських наук, професор Олег Хома. Він розповів про те, як "Європейський словник філософій" допомагає фахівцям найрізноманітніших сфер знань і розширює горизонт їхнього професійного бачення.

 

''Європейський словник філософій'' - це як багатовимірна гра світла у вітражах середньовічного собору, - перекладач Олексій Панич

0 3220 2

Доктор філософських наук, перекладач Олексій Панич в програмі "Дух і літера" на Ukrlife.TV розповів про свою роботу над перекладом статей до "Європейського словника філософій".

Костянтин Родик про ''тридцятилітню війну'' за українську книжку

0 2823 1

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - літературний критик Костянтин Родик. Він розповів про свою книжку мемуарів і про історію проекту "Книга року" та українського сучасного книжкового ринку як такого.