Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Пушкин-философ мыслит диалектически - как Гегель, - Александр Пустовит

0 7059 1

Культуролог Александр Пустовит в эфире программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV представил свою книгу "Пушкин и западноевропейская философская традиция".

У наш час поезія ''зшиває'' все як хірург, - Ія Ківа

0 5259 2

Українська поетка Ія КІва в ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV зачитала власні вірші про конфлікт на Донбасі, розповіла про деякі епізоди зі своєї біографії (особливо - щодо переселення з Донецьку до Києва), поділилася своїм баченням сучасної поетичної творчості.

Довженка боялися, і небезпідставно, - Сергій Тримбач

0 2823 1

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - український кінематографіст Сергій Тримбач. Він розповів глядачам про те, як відкрив для себе Олександра Довженка, про боротьбу за спадщину українського кіно, поділився своїми поглядами щодо популяризації історії кінематографу в Україні.

Кетрін Ваннер про культивування відкритості до відмінностей та про ''Антропологію релігії''

0 2578 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - професорка релігієзнавства, історії та антропології університету Пенсильванії (США) Кетрін Ваннер. Вона презентувала збірку "Антропологія релігії: порівняльні студії від Прикарпаття до Кавказу", що представляє дослідження релігійного плюралізму в Східній Європі.

Как жить своей жизнью? - Александр Филоненко о книге ''Океан тайны''

0 38713 1

Гость программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Александр Филоненко, украинский философ и богослов. Он рассказал о своей книге "Океан тайны", где предлагает опыт "педагогики удивления", начинающейся с вопроса о счастье.

Як Європа проходить щеплення від мороку брехні? - Олександр Щерба

0 3574 1

Український дипломат, надзвичайний і повноважний посланник другого класу, надзвичайний і повноважний посол України в Австрії (з 2014) Олександр Щерба в програмі "Дух і літера" представив свою книгу "Щеплення від мороку" та розповів про захист цінностей свободи в Україні та Європі.

 

Украина - важнейший центр в истории еврейского театра и культуры в мире, - Гиллель Казовский

0 3788 0

Гость программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Гиллель Казовский, известный ислледователь еврейской истории и культуры ХХ века. Он рассказал о том, какую роль сыграла Украина в развитии и распространении еврейского национального театра, литературы и искусства в целом.

Про війну, владу та суспільство у документах про Київ 1939-1945 років, - історик Тетяна Пастушенко

0 3008 0

В ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV співробітниця Інституту історії України, кандидат історичних наук Тетяна Пастушенко представила книжку "Київ: війна, влада, суспільство. 1939–1945 рр.", де зібрані переважно архівні документи про повсякденне життя того часу.

Киев - это город нерасказанных историй, - создательница Kyiv Daily

0 4487 1

Гостья программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Виктория Федорина, создательница и редакторка сайта Kyiv Daily.

Поетична хроніка часу в "Українській поезії кінця ХIX - середини ХХ ст." - це майже 6000 прізвищ

0 2531 2

Андрій Чернявський та Ірина П'ядик-Халявка розповіли про багатотомне видання "Українська поезія кінця ХIX — середини ХХ ст.", що виходить друком у видавництві "К.І.С." та містить унікальну бібліографію поетів указаного періоду.

Віталій Хромець про неформальну богословську освіту та інклюзивні онлайн-курси

0 3832 0

В ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV доктор філософських наук, директор Несторівського центру Віталій Хромець представив свою книжку "Богословська освіта в Україні: релігійний і світський контекст", яку нещодавно було оприлюднено видавництвом "Дух і Літера".

 

Розбудова миру починається з простих речей і повсякденної роботи, - Калениченко, Лозова

0 3040 2

В ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV Тетяна Калениченко та Лідія Лозова розповіли про теорію та практику трансформації конфліктів задля миробудівництва в книжці Джона Пола Ледерака "Розбудова миру. Стале примирення в розділених суспільствах".

Чому та як в СРСР замовчувалася тема Голокосту? - Гнатюк, Уманська

0 3626 0

В рамках спільного проекту видавництва "Дух і літера" та каналу Ukrlife.TV до студії завітали Анна Уманська, науковий співробітник, відповідальний секретар альманаху "Єгупець", та Ольга Гнатюк, професорка Варшавського Університету та НаУКМА. В інтерв'ю обговорили альманах єврейської культури "Єгупець" та замовчування теми Голокосту в СРСР в рамках антисемітської політики. 

Тарас Лютий про філософію людяності та надії Сергія Кримського і збірку його вибраних праць

0 4716 1

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - філософ Тарас Лютий. Він представив упорядковану ним збірку вибраних праць Сергія Кримського "Пізнання. Духовність. Культура".

Ірина Мелешкіна про мандрівні зорі єврейського театру в Україні, - ''Дух і Літера'' на UKRLIFE.TV

0 2740 2

В програмі "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV мистецтвознавиця Ірина Мелешкіна представила свою книжку "Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру" - перше видання, присвячене діяльності єврейських театрів на території України в ХІХ–ХХ ст.