Стан біфуркації, невизначеності - найважчий стан для будь-якої інтелектуальної системи, - Олег Романчук

У рамках проекту «Підтримка журналістської освіти в Україні» про проблеми захисту інформаційного простору України виступив Олег Романчук — український письменник, журналіст, член Світової організації періодичної преси, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Він, зокрема, сказав, що більшовики використовували ті ж методи обробки свідомості українців, які нині використовує путінська пропаганда.
"Інформаційна безпека держави - це здатність держави убезпечити свої національні інтереси від зовнішніх загроз. У арсеналі наших противників - Інформаційні операції, таємні інвазії, кібернетичні атаки. Вони не гребують нічим", - сказав журналіст.

"Геніальний китайський стратег Сунь Цзи, який жив 2500 років тому писав у трактаті «Мистецтво війни» про засоби підкорення противника. Його думки напрочуд корелюють із сучасністю. Він писав: «Руйнуйте все, що зміцнює державу-суперника силами її ж громадян, спонукайте їх робити негідні вчинки, а потім знеславлюйте їх, розповідаючи про це. Щоденно, за допомогою російських ЗМІ, особливо на Сході України, відбувається психологічна обробка громадян. За кордоном вибудовується негативний імідж України як недодержави. Методика ведення інформаційних воєн упродовж століть і тисячоліть практично не зазнала змін. Мінялися лише технічні засоби.
Інформація - це віддзеркалення реальності. Відповідно її можна давати не в повному обсязі або спотворювати. Що і роблять вороги. Завдання інформаційного впливу увігнати людину у стан невизначеності, апатії, зневіри. У системному аналізі говориться про те, що стан біфуркації, невизначеності - найважчий стан для будь-якої інтелектуальної системи. Серед найвпливовіших інструментів інформаційних воєн – «зомбуючий ящик» - телевізор. Політична воля очільників держави, які б мали сміливість сказати власникам телеканалів, що далі так діяти не можна», - наголосив Олег Романчук.
Про ці та інші проблеми глядачі UKRLIFE.TV зможуть дізнатися, переглянувши сюжет.

Схожi сторiнки

Невозможность выбора стала мировой проблемой, а создание неприятностей - бизнесом, - Иномена

0 458 3

Седьмой выпуск программы "Иноменá" на UKRLIFE.TV: интеллектуалы Юрий Чудновский, Тарас Бебешко и Сергей Дацюк о словах "выбор" и самоопределение" и о приставках к ним.

Вирусолог Надежда Жолобак: Все вирусы герпеса могут вызывать развитие опухолевого процесса

0 365 0

Микробиолог и вирусолог, кандидат биологических наук, старший научный сотрудник Института микробиологии и вирусологии им. Д.К. Заболотного НАН Украины Надежда Жолобак рассказала UKRLIFE.TV о вирусах герпеса, которые вызывают разнообразные заболевания у человека, в том числе и всерьёз опасные для здоровья.

Почему Украина всё больше сползает в "никтожность" и что с этим делать? - Иномена

0 469 2

В шестом выпуске программы "Иноменá" на UKRLIFE.TV интеллектуалы Владимир Никитин, Сергей Дацюк, Тарас Бебешко и Юрий Чудновский отвечали на вопрос "если не реформы, то что?".