П'ять загроз нової Конституції

На початку лютого у першому читанні Верховна Рада прийняла проект Конституції. На думку правозахисників він містить ряд небезпек, які загрожують ефективним проведенням реформ та дотриманню прав людини.

Основні з них:

  1. Відтермінування Римського Статуту ще на 3 роки.
  2. Встановлення монополії адвокатури.
  3. Відсутність механізму конституційної скарги, яка б захистила громадян від свавільних законів.
  4. Політичний вплив на суддів залишається можливим.
  5. Відсутність реформи прокуратури, натомість лише позбавлення її окремих повноважень.

Зараз ми намагаємось активно змінити ці 5 пунктів у Конституції. Тому що якщо зміни до Основного Закону будуть прийняті у запропонованому варіанті, українцям доведеться забути про перспективу міжнародного трибуналу у справі збитого малайзійського боїнга, очищення судового корпусу від недоброчесних людей у мантіях та ефективну реформу прокуратури. Адвокати отримають монополію у найгіршому значенні цього слова на правову допомогу, а громадяни і далі будуть позбавлені права на скаргу до Конституційного Суду.

Довідково: Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Схожi сторiнки

Росія встановила плату за проходження Керченської протоки, - Владислав Зимовець

0 350 0

Владислав Зимовець розповів про тариф за проходження Керченської протоки, який незаконно встановила Російська Федерація.

Російська схема продажу українського вугілля з окупованих територій, - Владислав Зимовець

0 29 0

Владислав Зимовець розповів про російську схему продажу вугілля з окупованого Донбасу на підконтрольні території України.

Андрей Пальчевский : Весь народ ждёт, что придёт усмиритель олигархов

0 112 0

Об особенностях украинской политики, политтехнологий, масс-медиа и предвыборной гонки говорил в эфире UKRLIFE.TV телеведущий Андрей Пальчевский.

Коментарi

comments powered by Disqus