Німеччина і Франція показали нездатність забезпечити дієвий механізм припинення російської агресії, - Борис Тарасюк

http://www.ukrlife.tv

Німеччина і Франція показали свою нездатність забезпечити дієвий механізм припинення російської агресії, тому в питанні деокупації Криму потрібно повернутися до формату з участю США та ЄС як інституту.

Про це заявив колишній міністр закордонних справ України, заступник голови Комітету Верховної ради у закордонних справах Борис Тарасюк під час міжнародної конференції "Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці", пряму трансляцію якої веде UKRLIFE.TV.

"За Мінським процесом питання Криму відійшло на другий план, про нього менше говорять, а небезпека не менша, ніж гаряча війна на Донбасі, тому мені здається, що мало оголосити, як це зробив президент, що необхідно створити окремий механізм з деокупації Криму, який би називався формулою "Женева плюс". Я думаю, що треба, щоб і президент, і уряд, і вся українська дипломатія спрямували свої зусилля на те, щоби пришвидшити створення такого механізму, і в цей механізм мають входити не стільки і не головним чином Німеччина і Франція. Німеччина і Франція, на жаль, показали нездатність свою забезпечити дієвий механізм припинення російської агресії на Донбасі", - сказав Тарасюк.

Він пдкреслив, що до механізму деокупації Криму потрібно залучити глобальних гравців - США і ЄС, Великобританію, як підписанта Будапештського меморандуму, та Польщу як регіональну державу.

"Вважаю великою помилкою те, що українська влада дозволила відійти від женевського формату за участю таких глобальних гравців як США і ЄС як інститут. Треба повернутися до того, щоби в механізмі деокупації Криму були присутні США і ЄС як інститут, з залученням країн-підписантів Будапештського меморандуму - а це Великобританія. Можливо, Польща. яка від самого початку діяльності новообраного президента Дуди заявила про свої регіональні претензії", - пояснив Тарасюк.

Крім того, Тарасюк під час виступу нагадав про ідею створення міждержавного "об'єднання трьох морів" (Співдружність демократичних держав, проект, що передбачав поглиблення співпраці між країнами Балтійського, Чорного та Каспійського морів) - ініціатором якої в 2005 році виступила Україна, і до якого, на думку дипломата, настав час повернутися.

Підтримай фінансово українське інтернет-телебачення UKRLIFE.TV ! Картка Приватбанку: 5169 3305 0350 6690

Схожi сторiнки

Инициатива по борьбе с дезинформацией может угрожать каждому украинцу, - Антон Подлуцкий

0 124 3

Соучредитель портала "КиевВласть" Антон Подлуцкий прокомментировал каналу Ukrlife.TV законопроекты о медиа и дезинформации в Украине, а также рассказал о группах влияния и расколах в "Слуге народа".

Почему гривна обрушится к концу года? - Юрий Гаврилечко

0 203 2

Экономический эксперт Юрий Гаврилечко в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал о ситуации с курсом гривны в Украине, приходом иностранных инвестиций, влиянии коронавируса в Китае на мировую экономику и подытожил форум в Давосе.

Европа может ''расплатиться'' Украиной за сохранение своей экономики, - Руслан Бортник

0 307 2

Главное столкновение Давосского форума и выступление Зеленского, "элитарии" и "остальные", "инвестиционные няни" и западные инвесторы, усиление Китая и "глобальное послевкусие" Украины - таковы основные моменты нового интервью Руслана Бортника на UKRLIFE.TV.