Бураковський розповів, як війна вплинула на економіку України

Війна на Донбасі сильно вплинула на економіку Україні. Постраждали малий та середній бізнес, тому наразі для покращення економічного стану необхідне завершення бойових дій на Сході.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів голова Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

«Сьогодні тему війни й економіки обговорюють у дуже вузькому плані. Проблема економіки є у безпосередньо військових витратах, тому що тривають бойові дії. На жаль, на мій погляд, там не скоро буде замирення та припинення вогню. Також це витрати, які пов’язані з перебудовою української армії.

Ситуація на Донбасі впливає на український бізнес. Перша проблема, яка заважає бізнесу, на думку самих бізнесменів – АТО. Задача номер один – це завершення війни. Бізнес розірвав виробничі зв’язки, тому що економіка взаємопов’язана і хоча Закарпатська область знаходиться далеко від Луганської – вони пов’язані.

Друга проблема, з якою зіштовхнувся бізнес – це мобілізація, адже це вихід робочої сили з нормальних робочих місць і для підприємців це втрата ресурсів.

Третя проблема – це те, що деякі підприємці мали надавати матеріали для потреб оборони. Це не погано, але все має свою економічну ціну. В даному випадку ця ціна є дуже високою.

До економічних проблем треба додати витрати пов’язані з внутрішньо переміщеними особами. Забезпечити більше мільйона людей місцем проживання і роботою – складне завдання.

Дуже велике питання полягає з відбудовою постраждалих регіонів. За найкращим сценарієм ми будемо контролювати кордон і міста будуть під українською юрисдикцією. Але є дуже багато питань, тому що частина шахт, які працювали – залиті водою, тому на них треба ставити хрест.

Це довготривалі проблеми і це та економічна ціна, яку ми змушені будемо заплатити за реінтеграцію України», - зауважив він.

Дивіться інтерв’ю з Ігорем Бураковським в ефірі UKRLIFE.TV.

Схожi сторiнки

Из июньского капкана Россия не выскочит, - Олег Соскин

0 1376 3

Олег Соскин, доктор философии и теологии, в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал о ходе войны в Украине, перспективах глобального конфликта и тенденциях в мировой экономике.

Российская экономика вошла в дефолт, - Сергей Фурса

0 2830 0

Инвестиционный банкир Сергей Фурса в своём интервью Ukrlife.TV обсудил влияние санкций на экономику России.

 

Як санкції впливають на економіку Росії вже сьогодні? - Іван Компан

0 991 2

Іван Компан, колумніст "Нового времени", співзасновник First Kyiv Investment Club, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповів про вплив санкцій на економіку Росії.