Україна не передала до міжнародного суду докази провини Януковича, - Батрин

Юрист та експерт з газових питань Станіслав Батрин розповів, що Україна повинна ратифікувати Римський статут для того, щоб були розслідувані злочини під час подій на Донбасі.

«Юрисдикція міжнародного європейського суду поширюється тоді, коли вона визнана Україною. Новий проект конституції України має доповнення щодо цього статуту. У держави є можливість подати заяву. 25 лютого Парламент спрямував заяву до Міжнародного кримінального суду про визнання юрисдикції і поширив іі на події, які були під час Революції гідності.

Цей суд, частіш за все, розглядає справи про злочини проти людяності, і відповідальність несуть вищі посадові особи держави. Коли ми подавали заяву 25 лютого, ми розраховували, що відповідати буде Янукович й інші особи. Україна має зібрати належні докази вини цих осіб, скласти в одну систему і передати їх до суду. На сьогоднішній день ми цього не зробили.

Зараз проект громадської комісії полягає в тому, щоб поширити юрисдикцію європейського кримінального суду і на інші події, які мали місце в Україні. Це події в Криму та на сході України», - підкреслив юрист.

Окрім цього експерт зазначив, що новий закон про амністію – неконституційний. Тому що, за словами Батрина, не можна звільняти від відповідальності учасника протестного руху, який є представником влади і б’є або катує людину.

Схожi сторiнки

2022: Новые цены на кофе, трансформация и тренды кофейной индустрии, - Вадим Грановский

0 679 0

В гостях Ukrlife.TV Вадим Грановский — ценитель натурального кофе, чемпион Великобритании по приготовлению кофе в джезве UK Cezve Championship, двукратный финалист чемпионата мира и основатель компании Coffee in Action. Темой интервью были тренды кофейной индустрии.

 

Вирусолог Жолобак: Станет ли "Омикрон" последним штаммом Covid-19?

0 852 5

Вирусолог Надежда Жолобак рассказала Ukrlife.TV о крене научного знания в сторону молекулярной биологии, опыте вакцинации птиц, исследованиях экологии и эволюции вирусов, а также принципах разработки противовирусных препаратов.

Мы не достигли нижней точки неопределённости, - Дацюк, Бебешко и Чудновский

0 397 2

Новый выпуск цикла "Софистические беседы" вместе с Сергеем Дацюком, Владимиром Никитиным и Тарасом Бебешко посвящён вопросу неопределённости, перенасыщению страхом и сущности права.