Ситуація з жінками в політиці покращується, - Тамара Марценюк

Про це в прямому ефірі для UKRLIFE.TV розказала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк.

"Найбільш видимим успіхом 2015 року я б назвала не тільки те, що в Україні була прийнята 30% гендерна виборна квота, а й те, що вона отримала широкий медійний розглас", - сказала експертка.

Втім, як зауважила Тамара Марцинюк, введення цієї квоти мало свої недоліки.

"Звісно, що ця квота мала свої проблеми. Вона, як і закон про місцеві вибори, була прийнята запізно й партії не встигли зорієнтуватися. Фактично, не всі партії виконали цю гендерну квоту. Разом з тим, це була не жорстка, а м'яка квота, яка не передбачала жінок в прохідній частині списку. Найбільший же мінус квоти - це те, що не були чітко прописані санкції", - пояснила вона.

Поряд із тим, що введення квоти спричинило покращення ситуації з доступом жінок до великої політики в принципі, суттєвого прориву з відсотком жінок у місцевих органах влади і у Верховній Раді не відбулося.

"Я буду мати надію, що на наступних виборах до Верховної Ради так само буде прийнято гендерну квоту і у жінок з'явиться можливість потрапити до прохідного списку, а також що будуть прийняті санкції - позитивні або негативні", - зауважила Тамара Марценюк.

Новорічний дизайн студії від Laura Home

Флористика надана компанією Етуаль Флора Україна

 

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

Портников: Закон о медиа - это построение авторитаризма в режиме художественной самодеятельности

0 1292 0

Известный колумнист Виталий Портников поделился с UKRLIFE.TV своим отношением к резонансному законопроекту о СМИ и дезинформации в Украине.

Чи завжди дітям треба слухатися батьків? Катерина Перконос про книжки Оскара Беніф'є

0 126 2

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Катерина Перконос, головна редакторка видавництва "Маміно", яке спеціалізується на книжках для дітей та батьків.

Все ожидания России за последние 20 лет не сбылись, - Дмитрий Галкин

0 349 0

Заместитель главного редактора Foreign Affairs Chronicles Дмитрий Галкин рассказал UKRLIFE.TV о том, с какими настроениями российское общество встретило 2020 год.