Ситуація з жінками в політиці покращується, - Тамара Марценюк

Про це в прямому ефірі для UKRLIFE.TV розказала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк.

"Найбільш видимим успіхом 2015 року я б назвала не тільки те, що в Україні була прийнята 30% гендерна виборна квота, а й те, що вона отримала широкий медійний розглас", - сказала експертка.

Втім, як зауважила Тамара Марцинюк, введення цієї квоти мало свої недоліки.

"Звісно, що ця квота мала свої проблеми. Вона, як і закон про місцеві вибори, була прийнята запізно й партії не встигли зорієнтуватися. Фактично, не всі партії виконали цю гендерну квоту. Разом з тим, це була не жорстка, а м'яка квота, яка не передбачала жінок в прохідній частині списку. Найбільший же мінус квоти - це те, що не були чітко прописані санкції", - пояснила вона.

Поряд із тим, що введення квоти спричинило покращення ситуації з доступом жінок до великої політики в принципі, суттєвого прориву з відсотком жінок у місцевих органах влади і у Верховній Раді не відбулося.

"Я буду мати надію, що на наступних виборах до Верховної Ради так само буде прийнято гендерну квоту і у жінок з'явиться можливість потрапити до прохідного списку, а також що будуть прийняті санкції - позитивні або негативні", - зауважила Тамара Марценюк.

Новорічний дизайн студії від Laura Home

Флористика надана компанією Етуаль Флора Україна

 

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

Киев - это город нерасказанных историй, - создательница Kyiv Daily

0 280 0

Гостья программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Виктория Федорина, создательница и редакторка сайта Kyiv Daily.

Как быстро помочь при боли в позвоночнике? Советы реабилитолога

0 484 0

Реабилитолог медицинского центра "Призма" Татьяна Шатохина рассказала о том, с какими проблемами чаще всего люди обращаются к реабилитологу (грыжи, протрузии, остеохондроз и т.д.), а также о профилактике и лечении болевого синдрома в области позвоночника при помощи современных средств и методик, которые позволяют облегчить состояние в сжатые сроки.

Сколько воды на самом деле должен выпивать человек за день? - советы врача-диетолога

0 1284 24

Марина Балас, врач-диетолог медицинского центра "Призма", в своём интервью каналу Ukrlife.TV поделилась советами о правильном и сбалансированном питании, развенчала некоторые мифы, связанные с питанием и продуктами, а также ответила на множество вопросов, волнующих каждого человека, заботящегося о своём здоровье.