Ситуація з жінками в політиці покращується, - Тамара Марценюк

Про це в прямому ефірі для UKRLIFE.TV розказала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк.

"Найбільш видимим успіхом 2015 року я б назвала не тільки те, що в Україні була прийнята 30% гендерна виборна квота, а й те, що вона отримала широкий медійний розглас", - сказала експертка.

Втім, як зауважила Тамара Марцинюк, введення цієї квоти мало свої недоліки.

"Звісно, що ця квота мала свої проблеми. Вона, як і закон про місцеві вибори, була прийнята запізно й партії не встигли зорієнтуватися. Фактично, не всі партії виконали цю гендерну квоту. Разом з тим, це була не жорстка, а м'яка квота, яка не передбачала жінок в прохідній частині списку. Найбільший же мінус квоти - це те, що не були чітко прописані санкції", - пояснила вона.

Поряд із тим, що введення квоти спричинило покращення ситуації з доступом жінок до великої політики в принципі, суттєвого прориву з відсотком жінок у місцевих органах влади і у Верховній Раді не відбулося.

"Я буду мати надію, що на наступних виборах до Верховної Ради так само буде прийнято гендерну квоту і у жінок з'явиться можливість потрапити до прохідного списку, а також що будуть прийняті санкції - позитивні або негативні", - зауважила Тамара Марценюк.

Новорічний дизайн студії від Laura Home

Флористика надана компанією Етуаль Флора Україна

 

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

Вирусолог Надежда Жолобак: Все вирусы герпеса могут вызывать развитие опухолевого процесса

0 317 0

Микробиолог и вирусолог, кандидат биологических наук, старший научный сотрудник Института микробиологии и вирусологии им. Д.К. Заболотного НАН Украины Надежда Жолобак рассказала UKRLIFE.TV о вирусах герпеса, которые вызывают разнообразные заболевания у человека, в том числе и всерьёз опасные для здоровья.

Почему Украина всё больше сползает в "никтожность" и что с этим делать? - Иномена

0 432 2

В шестом выпуске программы "Иноменá" на UKRLIFE.TV интеллектуалы Владимир Никитин, Сергей Дацюк, Тарас Бебешко и Юрий Чудновский отвечали на вопрос "если не реформы, то что?".

Почему опасно назначать витамины и микроэлементы самому себе? - Диетолог Марина Балас

0 350 3

Диетолог медицинского центра "Призма" Марина Балас рассказала зрителям UKRLIFE.TV о гиповитаминозе и его предупреждении, определении недостающих витаминов и микроэлементов, "тарелке здорового питания", БАДах и нутрицевтиках, опасности хрома и биотина "для похудения", правильном приёме витамина Д, связи усваиваемости препаратов и здоровья ЖКТ, спортивных протеинах и диабете.