Що таке смислові війни та чому вони загрозливіші за інформаційні? - Рена Марутян
Гостя програми "Погляд з Віталієм Жугаєм" - Рена Рубенівна Марутян, кандидат історичних наук, доцент кафедри національної безпеки Національної академії державного управління при Президентові України.
Вона розповіла про феномен смислових воєн та його український вимір: як Україні опиратися смисловим атакам Росії та навіть перейти в наступ.
"З одного боку проти України ведеться смислова війна, і вона ведеться, мабуть, з початку незалежності України, - а з іншого це наш національний вимір смислової війни: що ми можемо протиставити цій війні, які технології, державні управлінські рішення.", - сказала гостя.
Рена Марутян вказала також на суттєву відмінність смислової війни від інформаційної:
"Смислові війні - це стратегічний контент, а інформаційні - це тактичний. Тому смислові війни - більш широке і більш загрозливе поняття, ніж інформаційні... Один із результатів смислової війни - це запуск програми самознищення нації. Це є мета смислової війни", - пояснила пані Рена.
Інші момент інтерв'ю:
2:30 - об'єкти інформаційної та смислової війни;
4:38 - "солдати" смислової війни;
7:36 - що таке когнітивна зброя та як вона працює;
11:05 - серіал "Свати" та роль розважальних продуктів;
13:45 - необхідно формувати власний пантеон національних героїв;
15:35 - сучасні інструменти смислових воєн;
18:28 - хвилі смислових воєн Росії та України;
22:20 - урядові угорські програми на Закарпатті як елемент смислової війни;
24:30 - радянські сенси у смисловій війні;
27:00 - в українських ЗМІ не вистачає позитивних новин;
30:05 - через низькопробні серіали можуть передаватися політичні смисли, які формуть стереотипи;
32:17 - Україні вже час займати наступальну смислову політику;
35:30 - про пранк;
37:35 - різні моделі інформаційної війни;
41:00 - бюджет "Міністерства інформації" "ДНР" в 2,5 рази більший за бюджет Міністерства інформаційної політики України в цілому;
46:35 - низький ступінь толерантності в українському суспільстві;
Цю телепрограму вироблено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Точка зору, відображена у телепрограмі, може не збігатися з офіційною позицією уряду США.
Підписуйтеся на нас в YouTube, Facebook, Twitter або Google+!
UKRLIFE.TV - це події політики, економіки та культури в коментарях експертів, аналітиків, громадських активістів, журналістів, дійових осіб українського життя. Ви можете адресувати свою допомогу нашому каналу з будь-якого куточку світу, використовуючи посилання http://www.ukrlife.tv/donate
Книжка ''Українська церква: шлях до автокефалії'' розповідає про історію канонічної свободи церкви
0 126 0Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV - дослідниця культури та перекладачка Дарина Морозова. Вона розповіла про те, як готувалася до друку книга "Українська церква: шлях до автокефалії" митрополита Олександра (Драбинко) та про те, яке значення має ця праця для усвідомлення процесів унезалежнення Української Церкви.
''Що читати?": три десятки книжок у жанрі нон-фікшн для початківців
0 203 0Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - письменник Володимир О. Тихий, автор книги "Що читати: знайомство з non-fiction", яка демонструє розмаїття та інтелектуальне багатство цього жанру літератури і ознайомить читачів із останніми цікавими виданнями.
Що робити постраждалим від бойових дій для отримання реабілітації? - Мойса, Науменко
0 163 0Юристка Юлія Науменко та аналітик Богдан Мойса в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповіли про процес отримання компенсації та статусу постраждалого від бойових дій (31:00), а також зазначили проблеми в урядовій політиці щодо обліку та допомоги постраждалим.