Рік в російській тюрмі: як з українців роблять політв’язнів

Студент юридичного факультету Юрій Яценко, який рік пробув у російській в’язниці, розповів в ефірі UKRLIFE.TV причини його ув’язнення у російському СІЗО, про катування співробітниками ФСБ та про те, як з українців роблять політв’язнів у Росії.

«Я потрапив в Росію з товаришем офіційно, через кордон. Ми зняли номер у готелі, а вже в з ранку без будь-яких причин до нас прийшли працівники карного розшуку, начебто для перевірки документів.

Нас доправили у райвідділ і спочатку просто були розмови про «Євромайдан» та події в Одесі. Вже за деякий час з невідомих джерел були знайдені мої світлини з «Євромайдану», з того часу почалося «веселе життя» з контррозвідкою ФСБ.

Адвоката нам не надали і сказали, що якщо ми хочемо на волю, то ми повинні виступити на російському телебаченні і сказати, що нас в Росію прислала українська розвідка або «Правий сектор», щоб вести антиросійську діяльність. Ми відмовилися від такої співпраці.

Протягом декількох наступних днів проти нас застосовували різні методи фізичного і психологічного насильства. Били в м’які частини тіла, в живіт, пах та по голові. Проти нас хотіли застосувати невідомі мені медичні препарати, мовляв під їх дією можна підписати, що завгодно, проте не застосували.

Без адвокатів нас судили, звинувачуючи в тому, що ми недостовірно вказали ціль візиту до Росії. Ми вказали, що мета приватна, а насправді – туристична, хоча за законом вони не суперечать одна одній. Наступні три місяці ми просиділи в установі для іноземців, які порушили міграційне законодавство.

Пізніше, коли я зателефонував батькам, вони найняли мені адвоката, це було доволі легко зробити, бо справа тоді ще була адміністративною. Через два дні після того, як до мене прийшов адвокат, співробітники ФСБ вивезли мене з цієї спецустанови.

Мене посадили в машину, накинули на голову мішок, на руки одягли наручники і почалися побої в живіт та голову. Мене привезли в управління ФСБ Курської області, де зі мною знову провели розмову про співпрацю з ФСБ, коли я відмовився, мене відвезли у ліс і там катували - били по голові мішком з піском, у пах, підвішували за руки. Це продовжувалося близько трьох годин.

Через три місяці боротьби і звернень до всіх інстанцій, до нас приїхав судовий пристав і сказав, що за рішенням суду нас повинні вивезти за межі Росії та повернути в Україну. Ми були дуже раді, проте на кордоні виявилось, що вони начебто забули якісь документи, тому ми повернулися до спецустанови для іноземців.

Ми пробули там дві години і потім нас повезли до управління ФСБ. В той же день проти мене порушили кримінальну справу, бо з’явився свідок, який засвідчив, що рік тому я передав йому на зберігання речі. Він ці речі передав до ФСБ, там знайшли 40 грамів мисливського пороху. Я цієї людини не знав і вже на суді через 8 місяців цей чоловік заявив, що теж мене не знає», - розповів Юрій.

Дивіться інтерв’ю з Юрієм Яценко в ефірі UKRLIFE.TV.

Схожi сторiнки

О поддержке и защите конституционного лада в Украине, - Дацюк, Чудновский, Бебешко, Никитин

0 631 2

Сергей Дацюк, Юрий Чудновский, Владимир Никитин и Тарас Бебешко в эфире Ukrlife.TV провели дискуссию о конституционном ладе Украины.

Как безболезненно восстановить красивую форму зубов за одно посещение стоматолога, - Овчинникова

0 853 2

Стоматолог-терапевт Овчинникова Наталья в эфире Ukrlife.TV рассказала о процедурах восстановления формы зубов в медицинском центре "Призма", важности правильного ухода за зубами и разных процедурах поддержания красивой улыбки.

Немодные вопросы модному дизайнеру, - Стус и Пономарёв

0 747 1

Прогнозист Владимир Стус и fashion-дизайнер Константин Пономарёв в эфире Ukrlife.TV обсудили необычные вопросы моды, дизайна, культуры и творчества.