Ми пішли на війну захищати батьківщину, а лишилися заради тих, хто поліг, - ветеран АТО

Студію UKRLIFE.TV відвідали гості Оксана Воропай, яка представляла громадську організацію "Центр Зайнятості Вільних Людей", та Дмитро Крикун - ветеран АТО на Донбасі.

"Центр Зайнятості Вільних Людей" - громадська організація, що покликана сприяти працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які у зв’язку з політичними репресіями, військовими діями та складною економічною ситуацією втратили роботу та потребують допомоги.

Про її історію та міссію докладніше розповіла пані Оксана:

"Наша громадська організація почала свою діяльність під час Майдану 2014 року, коли волонтери-спеціалісти з набору персоналу об'єдналися заради допомоги майданівцям, які втратили роботу, відновлювати своє життя. Далі ми працювали з переселенцями з Криму, згодом з Донбасу - то була "гаряча" пора, до нас зверталося близько сотні людей на день. Півтора роки тому ми почали займатися й ветеранами АТО. Спершу це була ідея допомоги працевлаштування ветеранам, які отримали важкі форми інвалідності, у перекваліфікації, навчанні та роботі. Згодом ми усвідомили, що лише працевлаштування замало. Наш проект став відтоді проектом соціальної адаптації ветеранів АТО, який включає в себе багато компонентів. Річ в тім, що хлопці, які повертаються навіть без поранень, теж потребують допомоги: їх психологічний стан майже не відрізняється від стану тих, хто отримав інвалідність", - розповіла вона.

Дмитро Крикун вивчився на масажиста в рамках навчальної програми Центру. Наразі працює у власному масажному кабінеті, що має назву "Кіборг-масаж".

"Підтримка дуже важлива. Більшість хлопців повертається з АТО, - воювали, життя щодня трималося на волосині, - а тут вони нікому не потрібні, жодної мінімальної підтримки не отримають, навіть теплого слова не почують. Через це вони або пиячать, або повертаються назад: там у кожного є ще одна "сім'я", де його підтримають та зрозуміють. Потрібно допомагати тут: створювати кола, ветеранські спілки, де можна говорити й де є спільна мова. Деякі люди вважають, що можна просто коли-не-коли відправити смс з пожертвою на потреби оборони і що цим вони вже допомогли. Натомість в повсякденному житті вони ніякої уваги не звертають на учасників АТО", - мовив він.

***
Сторінка ГО "Центр Зайнятості Вільних Людей"

Сторінка масажного кабінету "Кіборг-масаж" у Facebook (учасникам бойових дій масажні процедури надаються безплатно).

***

Підтримай фінансово українське інтернет-телебачення UKRLIFE.TV! Картка Приватбанку: 5169 3305 0350 6690

Наша група в VK

 

Схожi сторiнки

Чи можлива громадська думка в тоталітарному суспільстві? - історик Владислав Гриневич

0 212 4

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - історик Владислав Гриневич. Він розповів про друге видання своєї книги "Червоний імперіалізм", суспільні настрої в СРСР, ставлення громадян до Другої світової війни, "доносах", радянській соціології.

Сомелье Алексей Гижко о винной моде, беспроигрышных сочетаниях и пути в профессии

0 224 1

Гость UKRLIFE.TV - Алексей Гижко: лучший сомелье Украины (2014), член Ассоциации сомелье Украины, главный сомелье METRO Cash & Carry Ukraine.

Джангиров: У нас нет будущего - мы весело переживаем наше настоящее

0 887 0

Дмитрий Джангиров о постмодерне, настоящем и будущем.