Луганськ першим побачив війну, - Олена Степова

Олена Степова веде хроніку похмурого луганського прикордоння на своїй сторінці в Фейсбук. Вона описує день за днем життя там, де немає влади і справедливості. Пронизливі, повні болю і тепла розповіді Олени Степової увійшли до книги «Все буде Україна!», яка днями побачила світ у видавництві «Дух i Лiтера».

"Ми першими побачили війну, навіть до того, як її побачила Україна. Ми побачили війну не в травні чи квітні, а навіть в лютому, коли до нас почали заходити вантажі та військові. Це було дуже скритно і люди не звертали уваги на те, що відбувається.

Ми звикли жити в державі, звикли до захищеності та якихось державних понять права, а люди просто займалися своєю роботою. А коли виникло відчуття, що окрім нас, людей, ми нікому не потрібні, ось тоді був крик на всю Україну. Донбас - це земля України", - розповідає Олена.

У червні 2014 року на голос Олени Степової кинулися сотні, потім тисячі людей. Зараз їх без малого 20 тисяч. Люди читають не тільки «статуси», а й коментарі, радіючи відгукам з усієї України, підбадьорюючись: «Донбас люблять! За Донбас моляться! Нас не залишать».

Не покиньте Донбас, просить Олена. Заради тих, хто живе там і не може виїхати, кинути батьків, хворого друга, собаку. Легко виїжджали, кидаючи своїх тварин, а часом і людей, ті, хто заварив цю кашу. Але ті, хто не зрадив Батьківщину, чи можуть зрадити живі істоти? І навіть цей будинок, цей сад, степ, вітер в степу – на кого покинути?

Не покиньте Донбас, закликає Олена, заради самої України: «Подивіться на Україну: вона, як метелик, що розправив крила. Схід і Захід – це два крила. Не обривайте їх, не ламайте!».

Повну розповідь Олени Степової про Луганськ та луганське прикордоння дивіться в ефірі UKRLIFE.TV.

Схожi сторiнки

О поддержке и защите конституционного лада в Украине, - Дацюк, Чудновский, Бебешко, Никитин

0 648 2

Сергей Дацюк, Юрий Чудновский, Владимир Никитин и Тарас Бебешко в эфире Ukrlife.TV провели дискуссию о конституционном ладе Украины.

Как безболезненно восстановить красивую форму зубов за одно посещение стоматолога, - Овчинникова

0 880 2

Стоматолог-терапевт Овчинникова Наталья в эфире Ukrlife.TV рассказала о процедурах восстановления формы зубов в медицинском центре "Призма", важности правильного ухода за зубами и разных процедурах поддержания красивой улыбки.

Немодные вопросы модному дизайнеру, - Стус и Пономарёв

0 793 1

Прогнозист Владимир Стус и fashion-дизайнер Константин Пономарёв в эфире Ukrlife.TV обсудили необычные вопросы моды, дизайна, культуры и творчества.