Культурне життя України знову переживає кризу 1990-х років, - Андрій Ільків

Гість UKRLIFE.TV - український музикант, трубач, педагог, соліст Національного будинку органної та камерної музики України Андрій Ільків. Він розповів про стан речей у сучасному українському музичному мистецтві та в музичній освіті, а також в культурному житті України в цілому.

"Що стосується саме музичної і саме культурної освіти, то тут питання є велике. Ми всі пам'ятаємо початок 90-х років, коли фактично вся основна еліта країну покинула. Зараз у нас відбувається дещо подібне: величезна лавина музикантів залишає нашу країну. Але тут є ще один важливий фактор, про який зараз не прийнято говорити... Зараз музичну освіту дуже сильно прив'язали до матеріальної основи...", - вважає Андрій Ільків.

Андрій Ільків поділився власним баченням того, як Україні подолати цю кризу.

"У нас люди чомусь бояться зізнатися самим собі в правді: ми знаходимося певною мірою на дні. Я не бачу куди глибше можна впасти. Якщо у нас в [Національному] будинку органної та камерної музики знаходиться в репетиційних аудиторіях два інструменти, які не просто старі, а такі, наче після війни. Це жахливе явище - а це ж Національний будинок! Коли ми знаходимося на такому дні, це в мене якоюсь далекою мірою вселяє оптимізм, оскільки це дно можна розцінювати як певну платформу для старту. Якщо люди, які знаходяться у нас при владі... знайдуть в собі сили для того, щоб [це] визнати, тоді в нас буде перспектива старту, то власне стартувати ніхто не буде..." , - сказав Андрій Ільків.

2:15 - про радянську музичну освіту;
5:30 - нині музичну освіту Україні дуже сильно прив'язали до матеріальної основи і все тепер зводиться до фінансів;
9:00 - розвитку культури не буде без ідеї та ентузіазму - інакше ніякі гроші не допоможуть;
14:08 - якоїсь культурної політики в держави наразі немає;
21:50 - сьогочасне українське культурне життя скоріше нагадує гурток художньої самодіяльності;
24:45 - доки ми не виховаємо нове покоління, в нас не буде шансів;
29:08 - про еволюцію труби та вплив на неї джазової музики;
36:00 - труба в романтичній традиції;
38:50 - деяка різниця між джазом та класичною музикою;
41:57 - про гру на старовинних інструментах сьогодні;
46:55 - про Шевченківську премію;
49:20 - музична освіта в Україні знаходиться в катастрофічному стані.

Спілкувався з Андрієм Ільківим ведучий програми ARS-Proпозиція на UKRLIFE.TV Андрій Метльов.

UKRLIFE.TV - це події політики, економіки та культури в коментарях експертів, аналітиків, громадських активістів, журналістів, дійових осіб українського життя. Ви можете адресувати свою допомогу нашому каналу з будь-якого куточку світу, використовуючи посилання http://www.ukrlife.tv/donate 

Підписуйтеся на нас в YouTube, Facebook, Twitter або Google+!

 

Схожi сторiнки

Невозможность выбора стала мировой проблемой, а создание неприятностей - бизнесом, - Иномена

0 404 3

Седьмой выпуск программы "Иноменá" на UKRLIFE.TV: интеллектуалы Юрий Чудновский, Тарас Бебешко и Сергей Дацюк о словах "выбор" и самоопределение" и о приставках к ним.

Вирусолог Надежда Жолобак: Все вирусы герпеса могут вызывать развитие опухолевого процесса

0 357 0

Микробиолог и вирусолог, кандидат биологических наук, старший научный сотрудник Института микробиологии и вирусологии им. Д.К. Заболотного НАН Украины Надежда Жолобак рассказала UKRLIFE.TV о вирусах герпеса, которые вызывают разнообразные заболевания у человека, в том числе и всерьёз опасные для здоровья.

Почему Украина всё больше сползает в "никтожность" и что с этим делать? - Иномена

0 464 2

В шестом выпуске программы "Иноменá" на UKRLIFE.TV интеллектуалы Владимир Никитин, Сергей Дацюк, Тарас Бебешко и Юрий Чудновский отвечали на вопрос "если не реформы, то что?".