Катерина Цецура: У США значно розвиненіша практична підготовка студентів журналістики

У рамках виконання проекту зі сприяння журналістській освіті в Україні, за сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, віртуальним гостем студії була Катерина Цецура - професор, Директор аспірантури і докторантури Gaylord Коледжу журналістики і мас-медіа університету штату Оклахома в США, яка викладає стратегічні комунікації, концептуальні медіа теорії, кризові комунікації, публічну дипломатію та інші курси.

У розмові гостя торкнулась важливих питань викладання журналістики та сучасних тенденцій розвитку медіасфери у США та Україні.

Зокрема вона висловила думку, що у підготовці журналістів в Україні та США достатньо багато спільного, проте, на думку професора Цецури, у США більше уваги приділяється практичним заняттям.

Починаючи з першого курсу, журналісти вже працюють у ЗМІ під керівництвом викладачів і перебувають на постійній виробничій практиці. Наприклад, знаний журналіст Майк Бечер, який готує для “ABC News” новини з Афганістану, має спільний зі студентами проект, у якому висвітлює життя американських військових у Афганістані, а студенти готують сюжети і матеріали про те, як живуть сім’ї військових у Америці.

У них вийшов дуже цікавий проект, який має високі рейтинги: сюжети були показані на “ABC News”, а статті опубліковані на онлайн-ресурсі “Huffington Post”, розповіла професорка.

Також, за її словами, кілька тижнів тому група її студентів подорожувала до штату Айова, де з провідними журналістами-практиками створювали ряд матеріалів про перебіг президентських виборів, вивчали, як голосуватить люди, зустрічалися з кандидатами.

Отже, практична залученість американських студентів дуже висока.

У відповідь на запитання «чи багато читають американські студенти» доктор Цецура сказала: «Ми хотіли би думати, що студенти читають багато. Але реальність така, що вони читають все менше. В Україні, на мою думку, читають більше».

Вона пояснила свої спостереження тим, що в Україні студенти шукають спеціальні матеріали, бо є дефіцит інформації. У США з інформацією проблем нема, через її надлишок і виникає проблема з вибором. Науковець також зауважила, що є така проблема, як кліповість, процесування уривків, замість глибокого вивчення першоджерел.

"При вивченні багатьох курсів, - сказала Катерина Цецура, - зовсім не використовуються підручники, натомість студентам пропонують відеолекції, аудіоматеріали, курси-онлайн. Завдання, яке ставиться при цьому: залучення студентів до дискусії. Прийшовши на пару, вони мають прочитати щось щоб бути готовими до дискусії".

Професор із США також розповіла, що у навчальному процесі в Америці широко розповсюджене використання антиплагіатних програм.

«Дуже серйозно ставимося до авторства. Переслідуємо плагіат і автоплагіат. Це, коли матеріал, який ви здали по одному курсу, намагаєтеся здати на інший предмет», - пояснила віртуальна гостя студії.

Науковець також розповіла, що одна із тенденцій американської журналістики, це - скорочення рекламних бюджетів і переосмислення журналістики. Одна концепція делегує журналістиці обов’язок захисту громадської думки та спостереження і контролю за діями влади. Друга просуває ідею про те, що журналістика є достатньо суб’єктивна, а вибір теми - це маніфест редакційної політики. Таким чином, той, хто спонсорує видання, той і визначає суть і тон подання інформації.

За словами Катерини Цецури, у США триває скорочення передплатників. А це чинить тиск на фінансове благополуччя ЗМІ. Ніхто не має універсального рецепту як бути. Хто платить за ЗМІ , той замовляє музику. Найбільш успішні ЗМІ створені на базі онлайн-ЗМІ. Порівняно непогано виживають регіональні онлайн медіа. Продовжується переродження малих регіональних газет. Вони висвітлюють теми, які актуальні для цих регіонів. Популярна у США розслідувальна журналістика. Частина ЗМІ повністю утримуються за рахунок грантів.

Також, на думку Цецури, українські журналісти, попри ведення з боку Росії інформаційної війни, все ж демонструють дотримання етичних кодексів.

Говорячи про медіаграмотність, візаві з США наголосила, що у її країні тільки третина населення має освіту на рівні бакалавра. Тому людям не так і легко розібратися у тонкощах передвиборчих програм політиків.

«Щоб мати комплексне розуміння процесів і всю повноту інформації, потрібно брати інформацію з різних ЗМІ», - радить Катерина Цецура.

«У цьому й полягає перевага, що ми маємо усю повноту вибору. Жоден ЗМІ не захищає тільки одного кандидата. Є розуміння життєвої важливості дотримання стандартів», - стверджує американський науковець.

Схожi сторiнки

Рішення Хуана Сантоса про мирні переговори в Колумбії стало політичним самогубством, - Шевченко

0 65 0

Доцент історичного факультета КНУ імені Тараса Шевченка, член Української асоціації американістики, експерт ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталія Шевченко в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповіла про процес мирного врегулювання в Колумбії та проблеми, які виникали на цьому шляху.

Костянтин Сігов про Валентина Сильвестрова на музичному фестивалі в Равенні

0 455 0

Костянтин Сігов, керівник видавництва "Дух і Літера", директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповів про свою подорож до Равенни разом із Валентином Сильвестровим на фестиваль симфонічної музики та про спілкуванням із диригентом Ріккардо Муті, актором Джоном Малковичем та увагу до музики Сильвестрова в Італії.

Российский танк "Армата" против немецкого "Леопарда", - Политика и Оружие

0 317 4

Глава правления общественной организации Товарищество правозащиты ветеранов силовых структур Александр Дидур и его заместитель Михаил Шевенко в новом выпуске программы "Политика и оружие" сравнили показатели нового российского танка Т-14 "Армата" и немецкого танка "Леопард".

 

Коментарi

comments powered by Disqus