Інфотейнмент розмиває поняття, і це небезпечно, - декан Манхеттенського коледжу комунікацій

Гостем програми «Погляд» на каналі UKRLIFE.TV був декан факультету журналістики Манхеттенського коледжу комунікацій у Нью-Йорку Том Генцареллі (Thom Gencarelli).

Екперт розповів про медіаекологію, тенденції розвитку американського ринку, новини, соціальні мережі, інфотейнмент і проблеми медіаетики.

Про медіа-екологію:

Медіаекологія як частина більш загальних медіастудій, звертає увагу саме на природу мас-медіа, а не зміст медіа чи гравців медіаринку і способи комунікацій з суспільством. Медіаекологія, за визначенням Маршалла Маклюена, досліджує самі медіа, а не аудиторію, яка споживає медіапродукт.

Про тенденції розвитку американського ринку:

Ми спостерігаємо боротьбу двох типів мас-медіа - з одного боку, ми маємо традиційні друковані ЗМІ, від яких зароджується класична журналістика як така. Мета класичної журналістики - подавати суспільству неупереджену і правдиву інформацію про політичне життя країни. До таких класичних медіа ми також можемо зарахувати і класичні телевізійні випуски новин.

З іншого боку ми маємо величезну кількість - 500-600 мільйонів - сайтів, які борються за увагу аудиторії. Не так важливо, хто виграє боротьбу, як те, що з'явиться внаслідок цієї боротьби. Я сподіваюсь, що друкована преса виграє.

Є побоювання, що молоді люди читають газети вже не так активно, і взагалі, ця тенденція загрожує нам перетворенням на постграмотну, постчитаючу країну.

Молоді люди не дуже цінують інтелектуальну власність як таку. Вони не дуже усвідомлюють, що за контент і інтелектуальну власність треба платити гроші.

Якби люди читали всі ЗМІ, які є, а потім спілкувалися з активними громадянами, то це було б найкращими ліками від тендеційності медіа.

Про мову ненависті

Мова ненависті є в інтернеті, дехто також каже, що мова ненависті є на каналі Fox News channel, однак це не стільки канал новин, скільки канал ідеологів, але я б сказав, що це не мова ненависті, а радше певна риторика.

Про новини та соціальні мережі:

Проблема в тому, що ми розуміємо під поняттям "новини". В інтернеті є величезна кількість так званих новин інфотейнменту - новин-розваг, є також новини, які ми називаємо клік-бейтами, тобто новин, які насправді не є новинами, вони отримують величезну увагу аудиторії, але насправді це не є журналістика.

Інфотейнмент розмиває поняття, і це небезпечно. Мета такого контенту одна - привернути увагу споживачів до рекламодавців, і це те, що ми можемо назвати слизьким пагорбом.

Про етику:

Найбільша проблема стосовно медіаетики - в тому, що всі найбільші гравці є частиною єдиної системи ... Не можна сказати, що в США є цензура, але можна сказати, що всі медіа обережно обиратимуть події, про які інформуватимуть аудиторію. Завдання медіа- пробиватись крізь цю систему зв'язків, бо головний зв'язок - це зв'язок між журналістом і громадянином.

Українські журналісти мають дізнаватися правду в оточенні всього інформаційного шуму та галасу. Я би навіть сказав, що журналісти мають шукати справедливість, але, знову ж таки, постає питання, чи це робота журналіста, або робота газети - стверджувати, що є справедливим, і що є справедливістю. У цей момент ми вже говоримо про активізм.

---------------
Проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Схожi сторiнки

Это удивительно: как война сделала украинцев оптимистами и как мы справляемся со стрессом? — Евгений Головаха

0 862 1

Украинский социолог, психолог и общественный деятель, доктор философских наук, профессор Евгений Головаха рассказал UKRLIFE.TV о недавних исследованиях настроений украинцев, отметив ряд интересных результатов.

Чому немає конфлікту цивілізацій і що є натомість? Фукуяма і Гантінгтон помилялися, — Вахтанґ Кебуладзе

0 765 3

Філософ Вахтанґ Кебуладзе на UKRLIFE.TV: про момент істини, трикутник зла, пекельну логіку Росії, й що є замість конфлікту цивілізацій, якщо бачити помилки Фукуями та Гантінгтона.

Грядёт крупный перелом для человечества. Что делать с пугающей неопределенностью? — Дацюк, Никитин, Бебешко, Чудновский

0 1173 2

Темой новой программы цикла "Ответственность" с Владимиром Никитиным, Сергеем Дацюком, Тарасом Бебешко и Юрием Чудновским были "мерцающие" ответственные партнерства в неопределённости.