До чого призводить агресія в інформаційному просторі? - Тетяна Кузнєцова

В рамках проекту «Підтримка журналістської освіти в Україні» Тетяна Кузнєцова, лектор-професор, доктор наук із соціальних комунікацій, декан факультету журналістики розповідає глядачам про явище агресії в ЗМІ, особливості його вияву та шляхи уникнення.

Тетяна Кузнєцова наводить дані, які стверджують, що сучасна дитина витрачає на спілкування зі своїми батьками майже в 10 разів менше часу, ніж на спілкування з медіа.

"Коли вчені почали досліджувати поведінку дітей та вивчати, які чинники впливають на формування світогляду дитини, вони виявили, що сучасна дитина виділяє в рік 154 години на спілкування з батьками, 850 годин на спілкування з вчителями й 1500 годин - на спілкування з медіа. Виникає питання: хто основний співрозмовник дитини й хто ж впливає на її формування?" - говорить експертка.

Тетяна Кузнєцова зауважує, що навіть за свідченнями, представленими вченими в минулому столітті, протягом того часу, коли дитина контактує з одним лише телебаченням, вона може стати свідком близько 100 тис. сцен із проявами агресії.

"Якщо взяти дані соціологів, то ще на початку XXI століття на телебаченні сцени агресії виявляються в середньому кожні 16 хвилин, а в період з 19:00 до 23:00 - кожні 12 хвилин. Дані за минуле століття стверджують, що до закінчення середньої школи дитина завдяки телебаченню проглядає близько 8000 сцен з убивствами, та приблизно 100 000 дій із застосуванням сцен насилля. Все це однозначно має вплив на дитину", - зауважує вона.

До чого призводить агресія в інформаційному просторі та якими можуть бути шляхи вирішення проблеми, ви дізнаєтеся з інтерв'ю.

-----------

Проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Схожi сторiнки

Это удивительно: как война сделала украинцев оптимистами и как мы справляемся со стрессом? — Евгений Головаха

0 862 1

Украинский социолог, психолог и общественный деятель, доктор философских наук, профессор Евгений Головаха рассказал UKRLIFE.TV о недавних исследованиях настроений украинцев, отметив ряд интересных результатов.

Чому немає конфлікту цивілізацій і що є натомість? Фукуяма і Гантінгтон помилялися, — Вахтанґ Кебуладзе

0 765 3

Філософ Вахтанґ Кебуладзе на UKRLIFE.TV: про момент істини, трикутник зла, пекельну логіку Росії, й що є замість конфлікту цивілізацій, якщо бачити помилки Фукуями та Гантінгтона.

Грядёт крупный перелом для человечества. Что делать с пугающей неопределенностью? — Дацюк, Никитин, Бебешко, Чудновский

0 1173 2

Темой новой программы цикла "Ответственность" с Владимиром Никитиным, Сергеем Дацюком, Тарасом Бебешко и Юрием Чудновским были "мерцающие" ответственные партнерства в неопределённости.