Жінки першими опинилися під ударом, - Оксана Дутчак про повсякдення на тлі війни

Внаслідок військових дій та економічної кризи постраждали передусім ті сфери, які в Україні традиційно вважаються "жіночими" - освіта та медицина.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповіла Оксана Дутчак, соціологиня з "Центру соціальних і трудових досліджень" та співаторка дослідження "Війна й трансформація повсякденності: жіночий погляд".

"Жінки інтегровані в ті суспільні структури, інститути, як освіта, медицина і так далі, які в першу чергу страждають під час воєнних конфліктів", - пояснила вона.

За її словами, по-перше, в зоні бойових дій фізично руйнується інфраструктура - школи, садочки тощо. По-друге, традиційно під час війни та економічної кризи першою урізають соціальну сферу - витрати на медицину, освіту, соціальні виплати, що впливає, наприклад, на якість і доступність послуг закладів освіти та медицини. По-третє, в дитячих садочках і школах теж переважно працюють жінки, тому скорочення у цій сфері призводить до "фемінізації безробіття", і відповідно, "фемінізації бідності".

Крім того, дослідниця підкреслила різницю в проблемах жінок по різні боки лінії розмежування. За її словами, якщо на території, яку контролює український уряд, жінки скаржаться на високі ціни, дефіцит ліків, складнощі в тому, щоб знайти роботу, то на контрольованій сепаратистами території перед жінками стоїть вже безпосередньо проблема виживання, оскільки істотна частка соціальних структур вже просто не працюють.

За словами дослідниці, одна з найбільших проблем на окупованих територіях виникає з роботою. При чому, між жінками і чоловіками спостестерігається асиметрія можливостей.

"Коли ми запитували жінок, хто почувається економічно найбільш захищеними у новостворених республіках, вони зауважували, що це або люди, які працюють в управлінському аппараті ЛНР/ДНР, або ополченці. З гендерної перспективи, потрібно розуміти, що, м'яко кажучи, не кожна жінка піде в ополчення, хоча, гіпотетично, чоловіки можуть піти працювати і туди, і туди. Крім того, що у ЛНР/ДНР варіантів взагалі мало, але у чоловіка більше варіантів", - сказала Оксана.

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

Все смотрят не в ту сторону. Где взорвётся после Южного Кавказа? На чём споткнулись США, — Виктор Небоженко

0 590 1

Политолог и социолог Виктор Небоженко на UKRLIFE.TV: визит Зеленского в США и в Канаду, ракетно-дроновая дуэль, сложные дискуссии в американском истеблишменте, новые взрывы конфликтов и тяжелое десятилетие.

Мир откатывается в восприятии войны и опасности к началу 2022 года, — Сергей Гармаш

0 489 1

О "бавовнах" в Крыму, разном восприятии происходящего в Луганске и в Донецке, военном решении конфликта в Нагорном Карабахе, положении Беларуси рассказал UKRLIFE.TV главный редактор сайта "ОстроВ" Сергей Гармаш.

Наш прорыв обороны на юге: война пойдёт по другому сценарию, — Сергей Грабский

0 548 0

Военный эксперт, полковник запаса Сергей Грабский в своём интервью Ukrlife.TV обсудил ситуацию на фронтах на 22 сентября и ход украинского наступления.