Жінки першими опинилися під ударом, - Оксана Дутчак про повсякдення на тлі війни

Внаслідок військових дій та економічної кризи постраждали передусім ті сфери, які в Україні традиційно вважаються "жіночими" - освіта та медицина.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповіла Оксана Дутчак, соціологиня з "Центру соціальних і трудових досліджень" та співаторка дослідження "Війна й трансформація повсякденності: жіночий погляд".

"Жінки інтегровані в ті суспільні структури, інститути, як освіта, медицина і так далі, які в першу чергу страждають під час воєнних конфліктів", - пояснила вона.

За її словами, по-перше, в зоні бойових дій фізично руйнується інфраструктура - школи, садочки тощо. По-друге, традиційно під час війни та економічної кризи першою урізають соціальну сферу - витрати на медицину, освіту, соціальні виплати, що впливає, наприклад, на якість і доступність послуг закладів освіти та медицини. По-третє, в дитячих садочках і школах теж переважно працюють жінки, тому скорочення у цій сфері призводить до "фемінізації безробіття", і відповідно, "фемінізації бідності".

Крім того, дослідниця підкреслила різницю в проблемах жінок по різні боки лінії розмежування. За її словами, якщо на території, яку контролює український уряд, жінки скаржаться на високі ціни, дефіцит ліків, складнощі в тому, щоб знайти роботу, то на контрольованій сепаратистами території перед жінками стоїть вже безпосередньо проблема виживання, оскільки істотна частка соціальних структур вже просто не працюють.

За словами дослідниці, одна з найбільших проблем на окупованих територіях виникає з роботою. При чому, між жінками і чоловіками спостестерігається асиметрія можливостей.

"Коли ми запитували жінок, хто почувається економічно найбільш захищеними у новостворених республіках, вони зауважували, що це або люди, які працюють в управлінському аппараті ЛНР/ДНР, або ополченці. З гендерної перспективи, потрібно розуміти, що, м'яко кажучи, не кожна жінка піде в ополчення, хоча, гіпотетично, чоловіки можуть піти працювати і туди, і туди. Крім того, що у ЛНР/ДНР варіантів взагалі мало, але у чоловіка більше варіантів", - сказала Оксана.

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

Что сделает Запад с Россией после размещения ядерного оружия в Беларуси? - Рамис Юнус

0 57 0

Политолог, экс-глава аппарата правительства Азербайджана, бывший управляющий делами парламента Азербайджана Рамис Юнус в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудил визит Си Цзиньпина в Москву, заявления о размещении ядерного оружия в Беларуси, внутреннюю политическую ситуацию в США, Турции и Армении.

 

Как Китай оказался в заложниках и почему остановился закат Запада? - Владимир Воля

0 64 0

Политолог Владимир Воля рассказал Ukrlife.TV об изменении внутренней и внешней политики Китая, геополитическом противостоянии США и влиянии на Россию.

 

Формула 600-700-600 для нашей победы, — Игорь Козий

0 98 0

Военный эксперт Игорь Козий в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудил ход войны России против Украины на 27 марта.