Заборона соцмереж не є наступом на свободу слова, - Віктор Таран

Коментуючи недавню постанову Президента України Петра Порошенка про блокування доступу до російських соціальних мереж та деяких комп`ютерних програм, політолог Віктор Таран закликав не плутати питання свободи слова та питання захисту безпеки громадян.

"Давайте не плутати дві речі: перша - право людини на безпеку та захист, друга - право людини на свободу слова. Якщо ви відкриєте Декларацію прав людини ООН, яка була прийнята у 1945 році, то ви побачите, що свободи мають певну структуру і певну логіку, і перша свобода, яку ми маємо захищати - це право людини на життя і на безпеку. Далі вже йде заборона переслідування за релігією, кольором шкіри і нижче, але в "десятці" - свобода слова. І от коли у Німеччині Верховний суд приймав подібне рішення про доступ спецслужб до переписки, пабліків, прослуховування без рішень суду, то Верховний суд прийняв дуже цікаве рішення. Він сказав: так, і те, й те - це права людини. Але коли ми почнемо їх вимірювати, то право людини на життя і безпеку стоїть трішечки вище. І вони дозволили спецслужбам країни за певних умов знімати інформацію, робити прослуховування і так далі. Треба дивитися під таким кутом. Цю логіку можна сприймати або ні, але вона є. Для мене тут є ще один гарний показник, якому я дуже радію: діти вийшли на вулицю. Ось зараз дуже багато людей, які відключилися з "вконтакте", не знають що робити. Моя дочка сміється: прекрасно, тепер у нас ні "синього кита", ні "синього кота" - пішли на вулицю", - сказав експерт.

Інші моменти інтерв'ю:

7:01 - про систему 1С;
16:01 - відставка Гройсмана: буде чи ні?
22:40 - націоналізація ПриватБанку та Укртелекому;
23:26 - суд над Януковичем;
25:25 - утиски антикорупціонерів;
31:09 – те, що США не входять у Нормандський формат – це логічно;
34:58 – вибори в Росії та шанси Путіна на перемогу;
41:06 – як у США зараз блокують контент.

UKRLIFE.TV - це події політики, економіки та культури в коментарях експертів, аналітиків, громадських активістів, журналістів, дійових осіб українського життя. Ви можете адресувати свою допомогу нашому каналу з будь-якого куточку світу, використовуючи посилання http://www.ukrlife.tv/donate

Підписуйтеся на нас в YouTube, Facebook, VK, Twitter або Google+!

 

Схожi сторiнки

Как фальсифицируют выборы в Украине? – Анне Быкова

0 310 1

Политолог, ведущий эксперт Института публичной политики и консалтинга "ИНПОЛИТ" Анне Быкова в интервью каналу UKRLIFE.TV назвала самые распространённые способы манипулирования процессом выборов в Украине: "карусели", подделка бюллетеней, введение технических кандидатов и пр.

Как только начинает пахнуть выборами, поднимают тему депутатской неприкосновенности, - Андрей Золотарев

0 179 0

Политолог Андрей Золотарев прокомментировал в эфире UKRLIFE.TV вопрос лишения украинских депутатов иммунитета. По его мнению, этот вопрос поднимается в политической жизни всякий раз, когда приближаются выборы.

Визит Тиллерсона показал, что США закручивают гайки в Украине для борьбы с коррупцией, - Вакаров

0 962 3

Эксперт по антикоррупционной политике Василий Вакаров в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал визит Рекса Тиллерсона и других европейских официальных лиц в Украину и отметил усиление давления на украинскую власть для борьбы с коррупцией.

Коментарi

comments powered by Disqus