Війна в Україні триватиме до повного виснаження, – експерт

Стратегія протистояння російській загрозі на сході України сьогодні обговорювали у Вашингтоні де відбуваються одразу декілька міжнародних конференцій присвячених Україні.

 

В університеті Джорджа Вашингтона українські експерти переконували слухачів, що Києву варто виграти час, щоб реформувати армію та наростити військові сили допоки не прийде допомога з Заходу.

 

Україна опинилася у патовій ситуації в конфлікті з Росією, і шляху виходу з неї поки не видно, переконаний учасник конференції, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

 

«Не можна розв’язати цей конфлікт без участі Росії. Але і з Росією цього вирішення не існує», - іронізує експерт. Він називає ситуацію в Україні «гарячою стадією Холодної війни», яка з часом охолоне, утім триватиме ще довго.

 

«У найближчому майбутньому Україна буде на передовій. Яку б ми війну не мали, чи гарячу війну, яка є зараз, чи Холодну війну. І ніхто вже не сумнівається, що попереду – довготривала Холодна війна. І Україна у цій війні буде на передовій», - розповідає Олександо Сушко.

 

Різниця між Холодною війною з Радянським союзом і сучасною, каже Сушко, що у попередній війні існували правила, які були прийняті основними сторонами конфлікту.  У сьогоднішній же ситуації, як би її не називати,не існує правил, погоджених усіма гравцями. І цю непевність політолог називає основною проблемою, яка не дозволяє вирішити ситуацію швидко.

 

За словами Сушка, конфлікт в Україні не припинитися доти, поки якась зі сторін повністю не виснажиться, як це було з Радянським Союзом перед його розвалом. Він радить українській владі вести діалог із опонентами у будь-якому форматі, щоб виграти час на підготовку  свого війська та домовленості із партнерами, допоки не прийде допомога із Заходу. Візит Порошенка до США та його очікування екперт називає надто завищеними.

 

«Я вважаю, що президентові не треба було публічно просити про цей статус. На той момент його мали б проінформувати, що згоди Адміністрації США на це немає. Бо тепер виглядає, що нам відмовили. Але такий статус дійсно дають різним країнам, але ще жодній країні не надали такий статус під час війни. Для вирішення таких питань треба трохи інший час», - підсумовує візит президента до США директор Інституту євроатлантичного співробітництва.

 

Оптимістичніше налаштований щодо ситуації в Україні професор Одеського Університету Володимир Дубовик. Не варто недооцінювати зусилля українського президента, каже він, адже відмова Барака Обами надавати Україні зброю та статус союзника ще не остаточна.

 

«Побачимо, чи було це  тимчасовою відмовою Обами  чи ні. Вони можуть переоцінити ситуацію, також очевидно щось відбувається за лаштунками, адже як ми знаємо, у офіційних прес-релізах не все розповідається, то тут може бути динаміка. Позиція Білого Дому може змінитися не лише через тиск Конгресу, а й через ситуацію в східній Україні», - зазначив Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету.

 

Володимир Дубовик вважає, що американський конгрес має якнайшвидше затвердити закон про надання Україні зброї і натиснути на Президента США, щоб він підписав цей документ.

 

Голос Америки

Схожi сторiнки

К январю-февралю могут начаться серьёзные проблемы с газом для населения, - Анатолий Кинах

0 249 0

Президент Украинского союза промышленников и предпринимателей, бывший премьер-министр Украины Анатолий Кинах рассказал Ukrlife.TV обсудил бюджет Украины на 2022 год и угрозы для энергетической безопасности Украины.

Украину ждёт острый политический кризис, - Владимир Воля

0 484 3

Политолог Владимир Воля в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудил внутренню политическую ситуацию в Украине и сделал свой прогноз на 2022 год.

Экономика 2021: ВВП в попугаях, инфляция под 60% и вывод 15 млрд долларов из Украины, - Гаврилечко

0 570 2

Экономический эксперт, соучредитель Аналитического консалтингового агентства «Украинская Фабрика Мысли» Юрий Гаврилечко в своём интервью Ukrlife.TV обсудил экономическую ситуацию в Украине в 2021 году.