Гарань назвав два варіанти розвитку подій на Донбасі

Україні потрібно визнати Донецьку та Луганську області своєю територією, яка тимчасово контролюється терористами, або визнати захоплені бойовиками території окупованими.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів політолог Олексій Гарань.

"Перший варіант - нам потрібне формальне визнання, що захоплені території є частиною України, але їх контролюють бойовики, і ми перераховуємо туди якісь гроші і фактично легітимізуємо їх. Вони ж готові визнати, що це Україна і це передбачалося законом "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" на три роки.

Але на три роки їх легітимізувати...Вони це визнають, але хочуть з нас брати гроші на відновлення економіки Донбасу. Є небезпека, аби нас не змусили платити ще за це. Другий варіант - ми визнаємо ці території тимчасово окупованими територіями і не йдемо на політичну легітимізацію бойовиків. Ми встановлюємо жорсткий кордон і живіть собі, як думаєте.

Якщо це тимчасово окупована територія, то ми не несемо відповідальності, що там відбувається. Ми її не контролюємо і цим не займаємося. Ми можемо направляти туди гуманітарні конвої, але тільки під контролем ООН, Червного хреста тощо.

Якщо ж визнають ці території українськими, то ми направляємо туди ресурси, проводимо обміни, навіть проводимо там місцеві вибори. Але ми маємо розуміти, що на цих місцевих виборах виграють бойовики", - сказав він.

Також політолог зазначив, що у мінських домовленностях є недоліки, на яких гратиме Володимир Путін.

Крім того він підкреслив, що з бойовиками потрібно розмовляти з позиції сили, якщо вони постійно порушують перемир'я.

Повне інтерв'ю з Олексієм Гаранем дивіться в ефірі UKRLIFE.TV.

Схожi сторiнки

Передреволюційна ситуація в Росії та наближення політичного кінця Путіна, - Мотиль

0 409 1

Знаний історик і політолог, професор Ратгерського університету (США) Олександр Мотиль у новому інтерв'ю каналу UKRLIFE.TV прокоментував мобілізацію в Росії та зробив свій прогноз майбутного путінського режиму.

 

Мобилизация в России: в войне мяса и железа победит железо, - Марк Фейгин

0 468 2

Общественный защитник Марк Фейгин в своём интервью Ukrlife.TV обсудил общественно-политическую ситуацию в России на 23 сентября в контексте начала мобилизации в России.

 

Тайный доклад генералов Путину. Мобилизация — что дальше? - Олег Жданов

0 603 2

Олег Жданов, военный эксперт, полковник запаса, сотрудник главного оперативного управления Генштаба с 2003 по 2006 год, в своём интервью Ukrlife.TV обсудил ход российско-украинской войны на 23 сентября и обсудил мобилизацию в России.