Підсумки тижня: Костянтин Матвієнко про розпад державних інституцій, внутрішньопартійні кризи, та візит Тимошенко до США

Попри намагання політиків найвищого рівня замаскувати політичну кризу, очевидно, що вона все ще триває та, більше того, ускладнюється об’єктивними економічними негараздами та інституційним занепадом.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV заявив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

“Якщо в очах Президента і Прем’єра політична криза закінчилася, то це не так. Тим паче триває фінансово-економічна криза, більше того, ми можемо констатувати інституційну кризу державності як такої. Багато державних інституцій, починаючи з Національної Поліції, і закінчуючи гуманітарними структурами, поступово відмирають. І тільки суспільство рятує державу від остаточного розпаду”, - сказав Костянтин Матвієнко.

Окрім того, стає очевидною наростаюча внутрішньопартійна криза.

«Скандалу з міжнародними звинуваченнями у корупції було б достатньо для проведення дочасних парламентських виборів, але цього не відбувається, адже фінансово-економічні інтереси беруть гору над інстинктом політичного самозбереження”, - сказав Костянтин Матвієнко.

Щодо нещодавнього візиту Юлії Тимошенко до Сполучених Штатів, експерт зазначив, що обидві сторони були зацікавлені у цій зустрічі.

“Тимошенко дуже чітко поставила питання про те, що суверенітет України має бути відновлений не тільки за рахунок територій на Донбасі, але й за рахунок Криму. Ми не знаємо всіх деталей цієї зустрічі, але, очевидно, що мова йшла, в першу чергу про внутрішню політику України та ті загрози, які становить для України Російська Федерація. І, судячи з сигналів з Вашингтону, сторони досягли розуміння”, - сказав політолог.

Дивіться більше у відео-інтерв’ю.

Схожi сторiнки

30 років ''фасадної демократії'', або чому українці не довіряють політикам та інститутам, - Касьянов, Куделя

0 78 0

Співавтори книжки "Новітня історія України 1991-2021" ("From “the Ukraine” to Ukraine. A Contemporary History, 1991–2021") доктор історичних наук, професор Георгій Касьянов і доктор філософії, доцент Сергій Куделя розповіли про основні проблеми, виклики й досягнення України на шляху створення її державних і політичних інституцій протягом років незалежності, а також про питання суб'єктності в сучасному світі.

Вадим Карасёв: Что означает одновременное наступление на Медведчука, Порошенко и НАБУ?

0 114 0

Виступ Вадима Карасьова на круглому столі "Неспокійний політичний березень - напруженість на фронті і в тилу зростає" у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" 5 березня 2021 року.

Какой уровень бедности прячется за фасадом официальной статистики в Украине? - Кутуев, Енин, Коржов

0 250 0

В гостях Ukrlife.TV представители кафедры социологии факультета социологии и права НТУУ "КПИ им. Сикорского" кандидат социологических наук, доцент Геннадий Коржов, доктор социологических наук, профессор, заведующий кафедрой социологии Павел Кутуев, кандидат социологических наук, доцент Максим Енин. Речь в интервью пошла о бедности и неравенстве в Украине и мировых трендах по преодолению классового неравенства.