НАТО всерйоз сприймає загрозу з боку Російської Федерації, - Михайло Самусь

За останні роки війська країн НАТО суттєво посилили своє представництво на територіях, потенційно небезпечних для військового удару. В той же час, в Естонії дуже чисельні добровольчі батальйони, які є сформованими в якості збройних сил держави й постійно готові здійснювати оборону.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів Михайло Самусь, експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

"За останні два роки НАТО зробило певні кроки, які свідчать, що вони всерйоз сприймають загрозу з боку Російської Федерації. В Естонії нині знаходяться на постійній основі американські війська та війська інших країн, які проводять навчання й постійно відпрацьовують збройними силами країн Балтії оборону від противника", - мовив він.

Михайло Самусь стверджує, що в Естонії чисельність добровольчих батальйонів в 20 разів перевищує чисельність військ регулярної армії.

"Є одна особливість: країни Балтії маленькі й всю свою історію були готові до оборони. Оборона в них збудована так, як ми могли б собі тільки мріяти - на основі територіальної оборони. В них є добровольчі сили: в Естонії вони називаються "кайтселійт", в Латвії "земесардце", в Литві - це союз стрільців. В Естонії, наприклад, такі батальйони є основною частиною збройних сил. Збройні сили на зразок наших в Естонії мають чисельність лише 1 тис. чоловік, а добровольчі - 20 тис. чоловік. В кожному селі, "під кожним деревом" у них є свій пост або місцевий житель з протитанковим ракетним комплексом, які готові до оборони", - сказав експерт.

Дивіться повне інтерв'ю: УКРАЇНСЬКА АРМІЯ НАЙБОЄЗДАТНІША В ЄВРОПІ, - ВОЄННИЙ ЕКСПЕРТ МИХАЙЛО САМУСЬ

Схожi сторiнки

Идёт битва за раздел электорального пирога партии Президента, - Кирилл Молчанов

0 216 1

Политолог Кирилл Молчанов подвёл итоги избирательной кампании местных выборов-2020 и назвал её главные особенности сравнительно с выборами предыдущих лет.

Мы входим в ситуацию идеального шторма для власти, - Алексей Якубин

0 227 1

Политолог Алексей Якубин прокомментировал так называемые пять вопросов Президента Зеленского, подготовленные к местным выборам-2020, а также поделился своими мыслями о нынешнем отождествлении политики и морали.

Руслан Бортник: США как самозакрывающаяся Атлантида, и зачем Китай демонстрирует мускулы

0 381 1

Директор Украинского института политики Руслан Бортник в своём интервью каналу Ukrlife.TV поделился видением нового глобального миропорядка, обсудил будущее США, Китая и России, а также дал оценку социально-политическим событиям в Украине в связи с подготовкой к местным выборам.