Харитина Пекарчук - перша жінка, що отримала українську державну нагороду в 1921 році, - Андрій Іванець, Тетяна Швидченко

Гості ефіру UKRLIFE.TV - історики Андрій Іванець та Тетяна Швидченко. Мова в інтерв'ю із ними пішла про буремний і часом невідомий життєвий шлях Харитини Пекарчук - першої жінки, що отримала українську державну нагороду, кримчанки, що захищала незалежність УНР і полячки, що присвятила усе життя служінню Україні.

"Харитина Пекарчук, унікальна жінка з надзвичайно цікавою біографією, сповненою великих випробувань і великих пригод, першою у ХХ ст. отримала українську державну винагороду - причому, не за мирний труд, а за те, що вона, будучи кримчанкою, зі зброєю в руках захищала незалежність Української Народної Республіки. Вона, як етнічна полька, вирішила служити українському народові і все життя служила власне Україні. Постать її сьогодні надзвичайно актуальна, але ми досі про неї мало знаємо - навіть історики подекуди не знають про Харитину Пекарчук, вона ж - Харитина Ізбіцька", - розповів Андрій Іванець.

Спілкувався з гостями у студії ведучий канала UKRLIFE.TV Андрій Метльов.

UKRLIFE.TV - це події політики, економіки та культури в коментарях експертів, аналітиків, громадських активістів, журналістів, дійових осіб українського життя. Ви можете адресувати свою допомогу нашому каналу з будь-якого куточку світу, використовуючи посилання http://www.ukrlife.tv/donate 

Підписуйтеся на нас в YouTubeFacebookTwitter або Google+!

Схожi сторiнки

Все смотрят не в ту сторону. Где взорвётся после Южного Кавказа? На чём споткнулись США, — Виктор Небоженко

0 607 1

Политолог и социолог Виктор Небоженко на UKRLIFE.TV: визит Зеленского в США и в Канаду, ракетно-дроновая дуэль, сложные дискуссии в американском истеблишменте, новые взрывы конфликтов и тяжелое десятилетие.

Мир откатывается в восприятии войны и опасности к началу 2022 года, — Сергей Гармаш

0 497 1

О "бавовнах" в Крыму, разном восприятии происходящего в Луганске и в Донецке, военном решении конфликта в Нагорном Карабахе, положении Беларуси рассказал UKRLIFE.TV главный редактор сайта "ОстроВ" Сергей Гармаш.

Наш прорыв обороны на юге: война пойдёт по другому сценарию, — Сергей Грабский

0 558 0

Военный эксперт, полковник запаса Сергей Грабский в своём интервью Ukrlife.TV обсудил ситуацию на фронтах на 22 сентября и ход украинского наступления.