Закон «про особливий статус Донбасу» - антиконституційний, - Головатий

Екс-міністр юстиції Сергій Головатий розповів, що в законі «про особливий статус Донбасу» порушено щонайменше 5, 132, 140 та 143 статті Конституції України.

«У статті 132 Конституції України зазначено, що територіальний устрій грунтується на засадах єдності і цілісності державної території. Цілісність України – це цілковита подібність адміністративних одиниць. Вони не можуть відрізнятися одна від одної, тому у нас є райони, області тощо.

Відмінним був лише Крим, проте статус Криму був визначений Конституцією. Все що поза Кримом має бути подібним і не мати жодних відмінностей. Для того, щоб встановити якусь відмінність режиму, треба втручатися в Конституцію України», - зауважив Головатий.

Окрім цього, за словами Сергія Головатого, порушено 140 і 143 статті Конституції України, які визначають місцеве самоврядування, як право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Схожi сторiнки

К январю-февралю могут начаться серьёзные проблемы с газом для населения, - Анатолий Кинах

0 248 0

Президент Украинского союза промышленников и предпринимателей, бывший премьер-министр Украины Анатолий Кинах рассказал Ukrlife.TV обсудил бюджет Украины на 2022 год и угрозы для энергетической безопасности Украины.

Украину ждёт острый политический кризис, - Владимир Воля

0 477 3

Политолог Владимир Воля в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудил внутренню политическую ситуацию в Украине и сделал свой прогноз на 2022 год.

Экономика 2021: ВВП в попугаях, инфляция под 60% и вывод 15 млрд долларов из Украины, - Гаврилечко

0 569 2

Экономический эксперт, соучредитель Аналитического консалтингового агентства «Украинская Фабрика Мысли» Юрий Гаврилечко в своём интервью Ukrlife.TV обсудил экономическую ситуацию в Украине в 2021 году.