Як захиститися від сексуального насильства в сім'ї

Прийнято вважати, що діти найчастіше зазнають сексуального насильства в сім'ї. Тому більшість законодавчих актів стосуються захисту дітей від будь – яких форм насилля. Але як захиститись жінці, яка зазнає ґвалтування від власного чоловіка?

В Україні є чимало кримінальних справ, де фігурує сексуальне насильство над жінкою в сім'ї, але українським суддям бракує досвіду розгляду таких справ. Тому практично українки не мають шансів довести у судді, що зазнають сексуальних знущань від інтимного партнера.

Сексуальне насильство в сім'ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї.

Сексуальне насильство - це будь-який сексуальний акт або спроба його зробити; небажані сексуальні зауваження або загравання; будь-які дії проти сексуальності людини з використанням примусу, що здійснюються будь-якою людиною, незалежно від його взаємовідносин з жертвою, в будь-якому місці.

Воно включає зґвалтування, яке визначається як насильницьке (з використанням будь-якого виду примусу) проникнення всередину вульви або ануса з використанням пеніса, інших частин тіла або предмета.

Насильство з боку інтимного партнера - це поведінка в рамках інтимних відносин, що заподіює фізичну, сексуальну або психологічну шкоду, включаючи фізичну агресію, сексуальний примус, психологічне насильство і різні прояви контролюючої поведінки.

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

- До дільничного інспектора міліції;
- До кримінальної міліції у справах дітей;
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
- До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;
- До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

Дільничний інспектор міліції розглядає повідомлення про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення відповідно до Порядку розгляду таких заяв та повідомлень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 26 квітня 2003 року № 616, та актів МВС.

Дільничні інспектори повинні виїхати (вийти) на місце конфлікту в кількості не менше двох працівників.

Вони зобов'язані прийняти вашу заяву, роз'яснити ваші права, задокументувати факт правопорушення, зібрати характеризуючий матеріал на кривдника (спосіб життя, характер, поведінка в побуті, вживання спиртних напоїв, схильність до насильницьких проявів тощо).

Міліція має поставити порушника на профілактичний облік, винести кривднику офіційне письмове попередження про неприпустимість учинення насильства в сім'ї, скласти адміністративний протокол за статтею 173-2 КпАП, заповнити спеціальну картку обліку факту скоєння насильства в сім'ї та у триденний термін направити її до управління (відділу) у справах сім'ї та молоді місцевої держадміністрації, а у випадках скоєння насильства в сім'ї відносно неповнолітнього чи за його присутності - ще й до служби у справах неповнолітніх місцевої держадміністрації.

Якщо кривдник уже перебуває на обліку за вчинення насильства в сім'ї, йому виноситься захисний припис, який затверджується начальником міськрайоргану та погоджується з прокурором району. Міліція зобов'язана здійснювати контроль за місцем проживання кривдника.

Безкоштовні консультації

Інформацію щодо телефонів та адрес зазначених установ та організацій, а також психологічні та юридичні консультації з питань запобігання насильству, ви можете отримати на Національній «гарячій лінії» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»: 8 800 500 33 50 (всі дзвінки в межах України безкоштовні); (+38 044) 205 36 94 (для дзвінків з Києва та з-за кордону); 386 (з мобільних телефонів для операторів КиївСтар та МТС).

Насильство - це серйозно та небезпечно: 68% жінок (приблизно 18 млн.) в Україні зазнають знущання у сім'ї; 50% жінок, які звернулися до лікарень з тілесними травмами - є жертвами домашнього насильства.

За останні три роки кількість вбивств, вчинених на підставі сімейного насильства, зросла майже втричі (за даними Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту). Дослідження показують, що 13% жінок в Україні ще в підлітковому віці зазнають тієї чи іншої форми ґвалтування.

Схожi сторiнки

Как оформить сделку купли-продажи недвижимости в Крыму по законам Украины

0 8418 0

Как зарегистрировать сделу о купли-продажи недвижимости в Крыму по украинскому законодательству и в правовом поле Украины, чтобы в будущем обезопасить себя от признания договора недействительным.

Об изменениях в законах для переселенцев из зоны АТО и Крыма

0 7214 0

Украинские банки отказывают крымчанам в использовании всего спектра банковских услуг, а от переселенцев из зоны АТО требуют декларацию о том, что они не совершали преступлений, находясь на этой территории.

Как перенести бизнес из зоны АТО и Крыма на подконтрольные Украине территории

0 8472 0

Из-за оккупации Крыма и Донбасса бизнес в этих регионах стоит перед необходимостью перемещаться на подконтрольные Украине территории.