Як оформити та отримати спадок

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк в ефірі UKRLIFE.TV дає конкретні рекомендації до дій, а також пояснює, що треба робити, аби оформити та отримати спадок.

Важливими у спадкуванні є чотири основних теми:

- Що успадковується;
- Хто і в яких розмірах успадковує;
- Порядок успадкування;
- Заповіт;

Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи й інші учасники цивільних відносин. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Громадянин може стати спадкоємцем незалежно від віку, статі, стану здоров'я тощо. Отже, спадкоємцями можуть бути не тільки дієздатні, але й недієздатні громадяни. В останньому випадку відповідні дії, необхідні для прийняття спадщини, здійснюють їх законні представники — батьки, усиновителі, опікуни.

Схожi сторiнки

Как оформить сделку купли-продажи недвижимости в Крыму по законам Украины

0 8426 0

Как зарегистрировать сделу о купли-продажи недвижимости в Крыму по украинскому законодательству и в правовом поле Украины, чтобы в будущем обезопасить себя от признания договора недействительным.

Об изменениях в законах для переселенцев из зоны АТО и Крыма

0 7225 0

Украинские банки отказывают крымчанам в использовании всего спектра банковских услуг, а от переселенцев из зоны АТО требуют декларацию о том, что они не совершали преступлений, находясь на этой территории.

Как перенести бизнес из зоны АТО и Крыма на подконтрольные Украине территории

0 8480 0

Из-за оккупации Крыма и Донбасса бизнес в этих регионах стоит перед необходимостью перемещаться на подконтрольные Украине территории.