Дух і літера. Інтерв’ю з письменницею Світланою Алексієвич

Світлана Алексієвич - всесвітньо відома білоруська письменниця, яка пише російською мовою. Автор прози про війну та Чорнобиль. Творець унікального документально-художнього методу, заснованого на творчих бесідах з реальними людьми

Письменниця народилася 31 травня 1948 у Івано-Франківську в сім'ї військовослужбовця. Батько - білорус, мати - українка.

Славу письменниці принесла дебютна книга "У війни - не жіноче обличчя" (1983), яка кілька років пролежала на полиці і побачила світ лише з початком перебудови.

Увагу світової спільноти до білоруської письменниці залучив вихід її книги "Час секонд-хенд", яка завершує серію "Голосу Утопії". Коли книгу опублікували у шведському перекладі, місцеві газети оголосили Алексієвич претенденткою на Нобелівську премію.

З початку XXI століття Алексієвич живе за кордоном, тому що у Білорусі її книги та творча діяльність заборонені.

Її видання: "Останні свідки" (1985) - про дитячий погляд на Велику Вітчизняну, "Цинкові хлопчики" - про війну в Афганістані, "Зачаровані смертю" - збірка оповідань самогубців, "Чорнобильська молитва" - про наслідки аварії на АЕС. Книги написані російською мовою.