Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Книжка ''Українська церква: шлях до автокефалії'' розповідає про історію канонічної свободи церкви

0 2951 0

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV - дослідниця культури та перекладачка Дарина Морозова. Вона розповіла про те, як готувалася до друку книга "Українська церква: шлях до автокефалії" митрополита Олександра (Драбинко) та про те, яке значення має ця праця для усвідомлення процесів унезалежнення Української Церкви.

 

''Що читати?": три десятки книжок у жанрі нон-фікшн для початківців

0 3597 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - письменник Володимир О. Тихий, автор книги "Що читати: знайомство з non-fiction", яка демонструє розмаїття та інтелектуальне багатство цього жанру літератури і ознайомить читачів із останніми цікавими виданнями.

 

Юлія Федів про нові проекти та конкурси Українського культурного фонду

0 2832 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Юлія Федів, виконавча директорка Українського культурного фонду. Вона розповіла про те, які проекти Фонд вже реалізував та які проекти заплановані, а також пояснила, чому розвиток культурної сфери потрібно інвестувати так само, як сферу охорони здоров'я чи економіку в цілому.

''Час імперій давно минув'': Оля Гнатюк про російську загрозу та книжку ''Відвага і страх''

0 5095 3

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - професорка НаУКМА Оля Гнатюк. Вона розповіла про свою книжку "Відвага і страх", що отримала ґран-прі на Форумі видавців у Львові (2015), а також поділилася розумінням явищ російської імперськості та російської ідентичності, пристосуванства та виходу за зону комфорту заради прогресу, вибору життєвого шляху та доленосних ризиків.

Таврический университет - это зеркало Украины, - Владимир Казарин

0 3572 1

Директор Таврического университета Владимир Казарин в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал об истории Таврического университета с момента его основания и до эвакуации из Крыма после аннексии, современной жизни переехавших студентов и значении для современной Украины.

Як проект "Діалог у дії" розвиває культуру розв'язання конфліктів у малих громадах? - Дух і літера

0 2585 0

Лідія Лозова та Тетяна Калениченко розповіли програмі "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" про миробудування та глибинний діалог у проекті "Діалог у дії", що покликаний розвивати культуру діалогу у малих громадах України.

Балканський досвід подолання поствоєнного стану у книзі Горана Божичевича, - Калениченко, Лозова

0 2832 0

Тетяна Калениченко та Лідія Лозова, координатори ініціативи "Діалог у дії", про досвід Балкан та України у подоланні поствоєнного стану на прикладі книги Горана Божичевича "Розбудова Діалогу. Вибрані приклади примирення".

Інститут книги закупив для українських бібліотек книжок на рекордну суму, - Олександра Коваль

0 2498 0

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль розповіла про діяльність інституту в 2018 році, підкресливши його головні здобутки, а також поділилася планами на 2019 рік і запросила глядачів до співпраці

Книжка Патріарха Варфоломія ''Віч-на-віч із Тайною'' розповідає про свободу та екзистенційну зустріч із православ'ям, - Дарина Морозова

0 3594 0

Дослідниця культури та перекладачка Дарина Морозова у ефірі програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" розповіла про свій переклад книжки Вселенського Патріарха Варфоломія "Віч-на-Віч із Тайною. Православне християнство у сучасному світі".

Сучасна Україна - це лабораторія переосмислення секулярного суспільства, - Олексій Панич

0 4001 1

Перекладач та філософ Олексій Панич у ефірі програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" представив двотомний українськомовний переклад праці канадійського мислителя Чарльза Тейлора "Секулярна доба".

''Сіра зона'' може бути будь-де, - Андрій Курков про свій роман ''Сірі бджоли''

0 4438 1

Гість програми "Дух і літера" на UKRLIFE.TV - новообраний президент Українського ПЕН-клубу, письменник і громадський діяч Андрій Курков.

Украинские моряки, попавшие в плен, действовали профессионально, - Политика и оружие

0 12277 4

Глава правления общественной организации Товарищество правозащиты ветеранов силовых структур Александр Дидур и его заместитель Михаил Шевенко в новом выпуске программы "Политика и оружие" на Ukrlife.TV обсудили азовский кризис и взятие в плен украинских моряков российскими военными.

У чому важливість книжки ''1948-й'' Йорама Канюка для сучасної України? - перекладачка Анна Некрасова

0 2748 0

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - перекладачка Анна Некрасова. Вона розповіла про особливості перекладу українською з івриту та їдишу на сучасному етапі, про значення творчості єврейського письменника Йорама Канюка та особливо про його книжку "1948-й", присвячену Війні за Незалежність, а також про різнобарв'я єврейської літератури, яке хочеться відкрити для українського читача.

Український ПЕН-клуб показує шляхи подолання кризи професійних об'єднань, - Тетяна Терен

0 2838 0

Тетяна Терен про діяльність українського ПЕН-клубу, його історію та значення у подоланні кризи професійних об'єднань.

Із смертю Богдана Жолдака закінчилася ціла епоха української літератури, - Тетяна Терен

0 2864 0

Тетяна про Богдана Жолдака, який помер 31 жовтня, його внесок в українську культуру та літературу і значення його спадку для майбутнього покоління письменників.