Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Історія трьох жінок і двох режимів у книжці ''Стигма окупації'' Олени Стяжкіної

0 371 2

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - Олена Стяжкіна, докторка історичних наук, професорка. Вона представила свою нову книжку "Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років", де йдеться про долі жінок в умовах окупації нацистськими військами та у перші роки після вигнання нацистів.

Свою книгу спогадів я присвятила Києву і Україні, - художниця Катерина Рапай

0 861 1

У гостях програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - пані Катерина Рапай, мисткиня. Вона презентувала книжку спогадів "Подвійна експозиція".

Ростислав Семків про шістдесятництво в Україні й світі та про нові проекти видавництва ''Смолоскип''

0 639 1

Літературознавець та видавець Ростислав Семків про стратегічні проекти видавництва "Смолоскип", про 25-й літературний конкурс і про перспективи видавничої справи в Україні, а також про шістдесятництво у світі та в Україні й про тематичні видання "Смолоскипу".

Не беручи відповідальності за пам'ять про жахи минулого, ми продовжуємо жити в них, - Довгополова

0 1791 0

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - доктор філософських наук Оксана Довгополова. В інтерв'ю велася мова про "пастки" історичної пам'яті та можливості "перезавантаження" історичної свідомості, про вшанування відомих та невідомих жертв війни та історичних злочинів.

В чём состоит идея Европы? - Анатолий Ахутин

0 1290 0

Философ Анатолий Ахутин в эфире программы "Дух и Литера на UKRLIFE.TV" рассказал о четырех столбах европейского общества и о том, что такое "чувство ценности" и как это связано с Революцией Достоинства.

Любой человек в мире может обладать ''чувством Европы'', - Анатолий Ахутин

0 1431 1

В программе "Дух и Литера на UKRLIFE.TV" философ Анатолий Ахутин рассказал о своей книге "Европа - форум мира" и о том, что такое "чувство Европы" как чувство сопричастности ко всеобщей истории и всемирной судьбе.

Борис Херсонский о книге ''Лоскутное одеяло'' и об утешении философией прежде и сейчас

0 868 0

Поет, писатель, психиатр и преподаватель Борис Херсонский в программе "Дух и Литера на UKRLIFE.TV" рассказал о своей книге эссе "Лоскутное одеяло" ("Клаптикова ковдра"), об "утешении философией" сегодня, о странничестве Григория Сковороды и о "павшей правде".

Борис Херсонский о загадках Андрея Критского и о своём поэтическом переложении ''Канона''

0 1454 2

Поет, писатель, психиатр Борис Херсонский в программе "Дух и Литера на UKRLIFE.TV" расказал о своём переложении "Канона" Андрея Критского русским стихом, а также прочёл отрывок из этой работы.

Книжка ''Українська церква: шлях до автокефалії'' розповідає про історію канонічної свободи церкви

0 1031 0

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV - дослідниця культури та перекладачка Дарина Морозова. Вона розповіла про те, як готувалася до друку книга "Українська церква: шлях до автокефалії" митрополита Олександра (Драбинко) та про те, яке значення має ця праця для усвідомлення процесів унезалежнення Української Церкви.

 

''Що читати?": три десятки книжок у жанрі нон-фікшн для початківців

0 957 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - письменник Володимир О. Тихий, автор книги "Що читати: знайомство з non-fiction", яка демонструє розмаїття та інтелектуальне багатство цього жанру літератури і ознайомить читачів із останніми цікавими виданнями.

 

Юлія Федів про нові проекти та конкурси Українського культурного фонду

0 637 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Юлія Федів, виконавча директорка Українського культурного фонду. Вона розповіла про те, які проекти Фонд вже реалізував та які проекти заплановані, а також пояснила, чому розвиток культурної сфери потрібно інвестувати так само, як сферу охорони здоров'я чи економіку в цілому.

''Час імперій давно минув'': Оля Гнатюк про російську загрозу та книжку ''Відвага і страх''

0 2437 2

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - професорка НаУКМА Оля Гнатюк. Вона розповіла про свою книжку "Відвага і страх", що отримала ґран-прі на Форумі видавців у Львові (2015), а також поділилася розумінням явищ російської імперськості та російської ідентичності, пристосуванства та виходу за зону комфорту заради прогресу, вибору життєвого шляху та доленосних ризиків.

Таврический университет - это зеркало Украины, - Владимир Казарин

0 1582 1

Директор Таврического университета Владимир Казарин в своём интервью каналу Ukrlife.TV рассказал об истории Таврического университета с момента его основания и до эвакуации из Крыма после аннексии, современной жизни переехавших студентов и значении для современной Украины.

Як проект "Діалог у дії" розвиває культуру розв'язання конфліктів у малих громадах? - Дух і літера

0 503 0

Лідія Лозова та Тетяна Калениченко розповіли програмі "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" про миробудування та глибинний діалог у проекті "Діалог у дії", що покликаний розвивати культуру діалогу у малих громадах України.

Балканський досвід подолання поствоєнного стану у книзі Горана Божичевича, - Калениченко, Лозова

0 902 0

Тетяна Калениченко та Лідія Лозова, координатори ініціативи "Діалог у дії", про досвід Балкан та України у подоланні поствоєнного стану на прикладі книги Горана Божичевича "Розбудова Діалогу. Вибрані приклади примирення".